Më mbaj mend (për 1 muaj)

ELAI - Maradona

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
[Intro: Elai]
Dive, Dive
(Si Maradona)
Dive, [?], Dive
(Si Maradona)
(Si Mara...)

[Verse 1: Elai]
(Pah, pah, pah, Prr)
Nime nëse na bijnë bele ne, nuk e di a ja vlen për me lolo (lolo)
Nime nuk jam tip që rri vetë, ama nëse diçka, vijë solo (solo)
Për ni kongë, u bone problem a gangstera
O bobo (bobo)
Foli për case, s'e dinë që kam qelsin [?] me ngolo
Mbase pe luj këtë loj skom care pa nejt n'hotele tele (tele)
Mbase pe luj këtë loj, s'kam kohë me nejt me modele (-dele)
Tash pe dinë për copa/topa sikur Pele (Pele, Pelе, pele)
Tash pe din për co- (okay)

[Chorus: Elai]
Si Maradona (maradona)
T'a hupin "topin" tiki-taka si Barcеlona (no-no)
Me 30 vene i porositi si Guardiola (no-no)
¿Qu-Que pasa i pasoj dikujt pa pasaporta? (Ya-Ya)
Si Adriano në Brazil, ke Maradona

[Verse 2: Noizy]
Vetëm lek dhe flori te kasaforta (Yeah, yeah, yeah)
30 femra janë t'u m'prit si Casanova (Yeah, yeah, yeah)
Kur vjen Noizy, vjen katastrofa
Kam një hekur, mren te pantolla
Shumë i famshëm jam në k'to troja
Nuk o vyn mo as pasaporta
O.T.R është diagnoza
Për kto klysha, jam si bandoza
Kongt e juja janë shum' të dobta
Kongt e tona na i knon bota
Çdo rekord e kena thy sikur Cristiano (Oh yeah)
Nuk kom pas por i bona vetë sikur Ronaldo (Oh yeah)
E kthej kokën, shoh t'kalumën, marr kurajo (Mmh)
Ajo po m'thotë që në krevat jam si Diablo (Mmh)
Si Diablo (Mmh) Si Diablo...
[?]

[Chorus: Elai, Noizy]
(Ha!)
Si Maradona (maradona)
T'a hupin "topin" tiki-taka si Barcelona (no-no)
Me 30 vene i porositi si Guardiola (no-no)
¿Qu-Que pasa i pasoj dikujt pa pasaporta (Ya-Ya)
Si Adriano në Brazil...
Tash pe din per copa topa sikur Pele
Tash pe din per co...
OK
Si Maradona
Sta humbin topin tiki-taka si Barcelona
Me 30 mrena...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)