Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fari Mani - Caktimi Zotit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mos e mallko jetën
Kurr o vllau jem
Mos e urrej vetën
Sado që shpirti t'dhem

Nëse s'do Allahu
Evlad ty me t'dhan-e
Mos kqyr mja nxi jetën
O vlla grus tane

Ajo nuk ka faj
Nuk ke faj as ti
Eshte caktim i Zotit
Mos me t'fal fëmijë

Bëhu i devotshëm
Pajtohu o vlla
Mos harro Allahut
Sexhde ti me i ba

Refren:
PËRULJU ALLAHUT
E BANI RUKU
QENDRO LARG GJYNAHUT
DUHESH ME DURU
ATIJ ME I BA SEXHDE
SHPESEN MOS ME HUMB
SE DHIMBJET E JETËS
NUK TË ÇOJNË ASKUND

II
Cila grua n'botë
nuk paska dêshirê
Zani i një femije
Ata nanê me thirr

E zemra e saj
Me u knaq prej dashnisê
Çdo dit me perkdhel
Flokun e fëmis
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)