Më mbaj mend (për 1 muaj)

Melinda & Ledri Vula - A M'ke Dasht

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Melinda:
Djalo, djalo nuk je serioz,
shume pom bon nervoz.
Djalo, djalo me to mos flirto,
se guhen ta shkurtoj.
Un shkelqej, un vizlloj,
qysh me kon me kto nisoj?
Kto diamanta i kom ble vet,
trajtom si queen, nese ti je mbret!

Ledri:
Yo thirrem daddy, un tthom mami.
Sen um hup tgjej si shazami!
Vi me rari, ku tkom lali?
Nuk tqoj en shpi, pa t'qu en Bali!
Pa pa pa pa pa,
Pa pa, qysh po dokesh ti!
I say, Pa pa pa pa pa,
Pa pa, pritem se po vi.
Se se di, e di, ajo mkalli,
Se di, e di, pse merr malli?
Se di, e di, pse un jom me to?

Melinda:
E tina, kom me kon e tina,
E tina, se jom ma e mira!
A m'ke dasht, a m'ke dasht,
a m'ke dasht ti mu? 4X

O perbes jom si dredhz,
Flokt e bukra dredha dredha,
E kti djalit me lug t'arit
jom ka i dokna jogobella!

Ledri:
Si senorita i like it!
Si senorita you likin' me
Senorita i like you 2
i like you 3!
Se, se di, e di ajo mkalli!
Se di, e di, pse merr malli?
Se di, e di, pse un jom me to?

Melinda:
E tina, kom me kon e tina,
E tina, se jom ma e mira!
A m'ke dasht, a m'ke dasht,
a m'ke dasht ti mu? 4X
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)