Më mbaj mend (për 1 muaj)

Mirgen Zela - Dashnija E Vjeter

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Nje za i bilbilit
Mallin ma trazoj
Ma kthej kohen prapa
Mbani te kujtoj
Kishim shum dashni
Me zemer e dojsha
Si agojke dita
Me ta u takojsha

Refreni x2

Qka me ba oj zemer
Qka me ba oj nan
Dashnia e vjeter
Rahat sdon mem lan
Se ajo ka tjeter
Zemra sma pranon
Qysh muj me harue
Shpirti po ma don

Dita nis e bukur
Rreze djelli plot
Per ta pom merr malli
Si dje e si sot
Pa te zemra ime
Po mbushet me halle
Dashuria jon
Paska qen e madhe

Refren x2
Qka me ba oj zemer
Qka me ba oj nan
Dashnia e vjeter
Rahat sdon mem lan
Se ajo ka tjeter
Zemra sma pranon
Qysh muj me harue
Shpirti po ma don

Sa vajza qyteti
Nata me shum drit
Ma kujtojn dashnoren
Kur dilnim meu shetit
Kur ishte pran meje
E imja ishte bota
Oer qdo dit ne thonte
Dua tjem e jotja

Refren x2
Qka me ba oj zemer
Qka me ba oj nan
Dashnia e vjeter
Rahat sdon mem lan
Se ajo ka tjeter
Zemra sma pranon
Qysh muj me harue
Shpirti po ma don
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)