Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bashkim Paçuku - Te Rrënza E Malit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
// Te rrënza e malit o,
Doli syri djalit o
Doli syri djalit o,
Hijeshi i dha malit o //
// Djali fortë buzëqeshi
Vajza u skuq në fytyrë
U nisën nga kroni
Si dy xhevahirë //

// Hijeshi i dha malit o
Hijeshi i dha fushës o
Dolën në mes t'livadhit o
Doli syri i Rrushës o //
// Djali fort buzëqeshi
Vajza u skuq në fytyrë
U nisën nga kroni
Si dy xhevahirë //
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)