Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bashkim Paçuku - Prizrenit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
N'buzë të Sharrit, n'brigjet'lumit, n'kroje t'bukurisë
Këndshëm shtrihet o Prizreni, qytet i lirisë
Këndshëm shtrihet o Prizreni, djepi i lashtësisë
Këngë e ëmbël e bukur, këngë hareje këngë e lumtur
Jehon me hare plotë
Hiqet vallja si rrëkeja, hiqet vallja si rrëfeja
Më e buk'ra valle në botë

Lum Prizreni për kodrinat, piqet pemë e njomë
Fushë e gjelbër' dhe uzinat, gjith' e zbukurojnë
Fushë e gjelbër' dhe uzinat, gjith' e hijeshojnë
Këngë e ëmbël e bukur, këngë hareje këngë e lumtur
Jehon me hare plotë
Hiqet vallja si rrëkeja, hiqet vallja si rrëfeja
Më e buk'ra valle në botë
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)