Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ernim Rexhepi & Naim Cacaj - Loti I Jetimit

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Mos t’kalon asnje dite
pa ja thene nje fjal te mire
mos kalon ty, asnje dite
pa ja thene nje fjale te mire
shume respekt e dashuri
jepi vlla jetimitt ti

( Refreni )

kurr mos u be shkaktar
jetimit loti mi dal
nese hyn ne hak,
per ty problerm i madh

kurr mos u bene shkaktar
jetimit loti mi dal
dije lutjen e tij
se kthen Zoti i madh

Ska nevoj per pasuri
nese nuk ka rahati
ska nevoj per pasuri
nese nuk ka rahati

i mjafton vec buk e kryp
qe te ka buzqeshje n’fytyr
i mjafton vec buk e kryp
qe te ka buzqeshje n’fytyr

( REFRENI )

kurr mos u be shkaktar
jetimit loti mi dal
nese hyn ne hak,
per ty problerm i madh

kurr mos u bene shkaktar
jetimit loti mi dal
dije lutjen e tij
se kthen Zoti i madh
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)