Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenan Bytyqi - Te Du

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Te vezhgoj ty, Cdo hap tendin
Je ajo qe me ndal zerin
Kur te shof ty, e shof veten
Je ajo qe ma ndreq jeten

Te endrroj ty, me merr malli
Ta dish ti gjitha ti fali
T’fali jeten, boten time
Melodia jetes time

Ref:

Te du te du,(shpirt te kam) ty o xhan
Pa ty pa ty, zemra më qan
Imagjinoj, bukurin qe ma ke
Lumturija, dashnija ime je

Ti je drita, kur eshte nata
Ti je djelli, kur osht hana
Per ty shkrihem, Per ty digjem,
Nje arsyje ksaj dashnije

Prano fjalet qe ti them
Prano t’lutem dashin tem
Te betohem, krejt ti jap
Vec me ty me u kan bashk
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)