Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shaqir Cërvadiku - Ditëlindja 2022

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Shume urime shume gezime
per shume vite
sikur rrezja me agime
t'uron zemra ime.
Sod eshte dita jote
dita e kesaj bote
ZOTI te bekoft
paq shendet per mot
shpirtin plot si dete
e i befsh 100 vjeqe
i befsh 100 vjeqe.

REF.:
hajde gotat ti cakrrojme
per ditlindje te festojm te festojm..
hajde vallen ta vallezojme
zemrat tona ti gezojm
ti gezojm...

Shume urime shume gezime
per shume vite
sikur rrezja emagime
uron zemra ime...

drita shkelqejn bukur
per qastin e lumtur
qofsh me jete e fat
lumturi te gjate...
shpirtin plot si dete
e i befsh 100 vjeqe
i befsh 100 vjeqe.

REF. 2x:
hajde gotat ti cakrrojme
per ditlindje te festojm te festojm..
hajde vallen ta vallezojme
zemrat tona ti gezojm
ti gezojm...
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)