Më mbaj mend (për 1 muaj)

Beatles - Soldier Of Love

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Lay down your arms and surrender to me.
Lay down your arms and love me peacefully. Yea.
Use your arms for loving me, baby thats the way its gotta be.
there ain't no reason for you to declare, war on the one who loves you so.
So forget the other boys, cause me love is real.
Come off your battlefield!

Lay down your arms and love me peacefully.
Yea lay down your arms and love me tenderly. Yea.
Use your arms to hold me tight, baby i dont wanna fight no more.
The weapons you're using are hurting me bad.
But someday you're going to see.
Cause my love baby is the truest you've ever had.
A soldier of love that's hard to beat.

Lay down your arms around me and love me peacefully.
Lay down your arms and surrender to me. Yea.
Use your arms to squeeze and please cause im that one that loves you so.
Oh baby, lay down your arms.
Please baby lay down your arms.
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)