Më mbaj mend (për 1 muaj)

Whitney Houston - Take Good Care Of My Heart

Ju lutemi që përkthimi të jetë sa më i saktë dhe pa përdorur Google Translate.
Faleminderit për kohën tuaj!

Gjuha origjinale e këngës


Teksti origjinal i këngës
Time can pass so slowly, when you feel so all alone
Love can strike like lightning, when you find your heart a home
I've seen it in the movies, read about it in a book
I've never feel it, but your touch was all it took

[Chorus:]
Take good care of my heart
Take good care of my heart
Baby you're the first to take it
You're the only one who can break it
I love you more than I should
But it keeps me feeling so good
I've waited for your love for ever
You're the one to take good care of my heart

Come and make you're magic, til you have me hypnotised
If we get any closer, I'll be drowning in your eyes
You're the one I needed most, when my love was on the line
I'm so glad you gave me yours, when I gave you mine

[Chorus]
Gjuha e përkthimit


Titulli i përkthyer:


Teksti i përkthyer:


(Mund të lihet bosh)