A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Korab Jetishi - Malli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

19/04/2017

2017-04-19T18:00:02


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Malli" kënduar nga Korab Jetishi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Korab Jetishi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Anestezioni - Malli

Syt qel n'se moment se m'ki prek,
syt qel n'se moment se m'ki prek

ref 1

malli malli ndale ndale
malli malli dashni ku malli
malli malli ndale ndale
ndale ndale dashni ku malli

tekst1

majem ti majem per veti
t'i dhash krejt pse pom kqyr me urrejtje
per mu ti vlen milliona dolla'
milliona femna si ti s'ka asnjona
ca, ca kom fol une dej tash
un vet Anesi po mesi po sot s'jena bashk
po sot sjena bashk (yeah yeah)
bejbe bejbe m'bon mu ni crazy
ma vodhe zemren mbasi ti bona per vete
nuk ka ma lula vec rri un tu pi raki
kur menoj ca boni per to s'um han(s'um han)
bejbe bejbe m'bon mu ni crazy
ma vodhe zemren mbasi ti bona per vete
nuk ka ma lula vec rri un tu pi raki
kur menoj ca boni per to s'um han s'um han

ref 2 x2
ti kurre se gjete arsyen mu kon me mu
mu kon me mu sa shum
t'paska marr ty malli mu kon me mu
mu kon me mu

tekst2

tu kalu cdo kufi e tu pi vec me teke
goc nga tirana pse mbone per vete
edhe ike ike ike
edhe ike ike ike
a moj ti vajza syt mos ti pasha
raki tu pi s'po menoj sot per vajza
(spo menoj sot per vajza)
s'di pse dashnit ta shpifin
ndjenjat qe i pata per ty sot po ikin
ndjenjat qe i pata per ty sot po ikin

ref 2 x2

ti kurre se gjete arsyen mu kon me mu
mu kon me mu sa shum
t'paska marr ty malli mu kon me mu
mu kon me mu

ref 1

malli malli ndale ndale
ndale ndale dashni ku malli
malli malli ndale ndale
ndale ndale dashni ku malli

Besiana Tolaj - Malli

Besiana
2x
Ne syt e mi shihet malli
Ne zemren time ka pikllim
Ti je jeta ime, dashuria e shpirtit tim

Reff 2x
Zemra ime, mdigjet zjarr
te dua dhe te kujtoj
Dashuria ime pare,
kurr nuk do t'harroj

Mufail 2x

Mbreme si qdo nate tjeter
Nuk mu shfaqe ti ne enderr
E bukur engjellore
Te dua ty syqiellore

Reff2x

Zemra ime, mdigjet zjarr
te dua dhe te kujtoj
Dashuria ime pare,
kurr nuk do t'harro

Valo - Malli

Jo ti ndjenjat mos i mshef
E dina qe dyt jena keq
N'menen teme pom rrin shpesh
Kem bo gabime po su desht
Une kom menu diqka shum ma shum per ne
Pse nuk jena bashk na
Shpesh pe hupi vedijen veq mos met majten n'men
E njejt pom rrin gjendja
Njejt si une athu ke menu para vetes t'paren ty tkom vnu
Sma ka marr mendja qe ron ki me gabu
Ni njeri qe t'don mos gabo kurr me nenqmu
Jo nuk o funi spo thom se jeta vazhdon
Amo qdo njeri pot zhgenjejke
E ti mos meno qe ke lonen dreq e tjetrin engjull e gjejte

Ref 2x
E di qe malli ka met marr
Amo jo nuk e di a vi un
Vjen dita kur falje kerkon
Amo gabime jo nuk fali un

Edi qe malli ka met marr
Amo jo nuk e di a vi un |
Vjen dita kur falje kerkon
Amo gabime s fali un

Sa let po menon mem zavendsu me ni tjeter djal
A un per ty edhe pi vetes pata dal
Qa ke lyp pata bo veq ty une ngat met majt
Jom burr smuna me kajt po inatin di me majt
Me ni tjeter smuj met pa se vet tkom rrit
Ather kur sen ske dit tkom msu me fal dashni
Sje qajo e atherit as un spot njo
Edhe pak po pres let shkon koha
E ishalla ti bashk me to
Jo spo di qa met than si meriton fjalt e mija veprove sikur fmija
S'jom mo qaj qe mke njoft sjom qaj qe kena fol
Mshele ditarin e jetes beso se un jom lodh
Spo du met njek mo permas ty
As ti nuk ki qka m'vjen permas
U dasht kur u kon koha mu konen bashk mu konen bashk mu konen bashk
Më Shumë...
teksteshqip.com © 2007 - 2018