Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Kozma Dushi - Përshëndetje Nga Furrnalta  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/12/1976

1976-11-30T23:00:00+00:00

Pjesëmarrëse në

Festivali i 15-të në RTSH
Shok nje leter po te nis
O kte dite qe sdo harrohet kurre
Rrjedh celiku jone o shoke
Gezimi yne

E o shoke sa vjet student
Qe te ngrihej lart furrnalte e re
Na bashkoj partia ne
Kantiereve

Pershendetja jone e zjarrte
O nga furrnalta rrugen merr o shoke
Dhe del ajo nga zemra jone e re
Nga gjith klasa jone ( 2 here )

Sec gezon o bashke me ne
I madh e I vogel ne ket vend
Dhe hareja po shperthen
Sot anembane ( 2 here )


Ky tekst u dërgua nga ana
Më Shumë Këngë Nga Kozma Dushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet