A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Si Nëna Ime S'ka Në Botë

Kush në bot' mua më solli
Kur dola,kush në krahë mua më mori
Kush më fal gjith' at dashuri
Kush më flet me gjith at ëmbëlsi

Veç një njeri ka bota për mua
Veç asaj me plot gojë I them "të dua"
Me të nuk krahasohet as ajo e bukur hanë
Ajo të cilën zemra ime e thrret nanë.

Për Ty po I shkruej kto fjalë
Nga zemra ime ato kanë dalë
Po as kto fjalë,e as naj tjetër
As piktori me ndonjë kryevepër
Dashurinë që kam për Ty si për askan tjetër
Askush nuk mun e shpreh as en kang e as en letër.

- poem written by Kristina Keka


Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  130

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019