A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Mësuesit

Mësuesja Ime E Parë

Një mësuesi kisha në klasë të parë
Më mësonte të numëroja e të shkruaja fjalë
Më bënte të qesh ja edhe pse isha duke qarë
Atë mësuese e respektonte çdo vajzë e djalë

Nuk do të mjaftonte një këngë a lule t'i dhuronim
Për t'i treguar sa shumë e donim
Për ta falenderuar për gjithë atë mirësi
Për gjithë ato vite plot kënaqësi

Erdhi dita që e mbaruam filloren
Erdhi dita që ia lëshuam dorën.
Erdhi dita që ne u ndamë
S'mbahet mend sa shumë qamë

Prandaj për ty mësuese Eta
Për ty këndoj pa nda
Se për ty djeg malli m'ka

- poem written by Kristina Keka


Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  237

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019