A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Pamja E Jashtme

Për ty,është e leht të gjykosh lulen nga petalet e saj,
Është e leht të më gjykosh mua,vetëm nga buzëqeshja që mbaj,
Është e leht të gjykosh qiellin vetëm nga disa re,
Është e leht të mebdosh se në gjithçka ke të drejt.

Mos harron se veç petalesh lulja ka edhe erë?
Si mund ta vlersosh dikë pa e njohur një herë?
Edhe retë më të bardha mund të sjellin stuhi,
Mund të thuash gjënë më të urt,por mund të mos ketë dobi.

Edhe në dritën më të fort,se s'bën do ket hije,
Edhe në situatën më të sigurt,ti mendjen kije.
Se pamja e jashtme është veç një maskim,
Është me dy fytyra,me të vërtet ose mashtrim

- poem written by Kristina Keka


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019