A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Krimineli - Terr

Teksti i këngës:

Ref : x2
Terr primen nan me asht ba jeta , shih ca mgjet n'biruca meta , minoren i lidhun n'hekra , kur vij fjalt , bash me dit se asht deka.

Part 1 :
Jet cfare jete me dy rrug me zgjedh , njana per parajs e tjetra per ferr, njana ka lek drog kallabllek e sherr , tjetra ka buk that kryp e sheqer . un per vete kam zgjidh kta qe jan n'terr , e di qe jam gabim por e kam ngjak thell... Mshelet ajo dere per shume vite me rrall , shqipe rri nterr se denimin e kam marr ...

Ref : x2
Terr primen nan me asht ba jeta , shih ca mgjet n'biruca meta , minoren i lidhun nhekra , po i rri fjals , bash me dit se asht deka.

Part 2 :
C'tash ca kjo rrug qe shume veta i kan hi , rruge e zeze djal se po merr shume rini ... Dikush perjet n'burg , dikush n'dhe t zi qa po t duhet leku kur E vesh at nan n zi ... Un smund t baj kthes se kam shum vite mbi shpin, kthesen e ban ti qe ala je ne fillim , nan jam en terr , tapo dal menjeher malli per ty m merr se stkam pa kaher... Trem bash t'trem kja historia jem se ushtari nuk tremet perpara nu xe ven , . Maj shum men kur i vogel jam ken , baba m'rrifte shkop e un nuk xasha men... Kam ken si kam ken si ti mfal o baba jem , se shum gjana kuptova qa ke than jan primen, Tash rri nven kam ra ne menime, kam met en shok me t rana denime.

Radio speakin: E preka krimin po s'mundem ma me u kthy,
Neper burxhe treta apet (akoma) Nan mendoj per ty, Dhimbje e ki n'zemer, kajm (Qajm) ne te dy, Se rruget e zeza Nan nuk jam nal pa myll syt.

Ref : x2
Terr primen nan me asht ba jeta , shih ca mgjet n'biruca meta , minoren i lidhun nhekra , po i rri fjals , bash me dit se asht deka.

Bana shum krime por prap jam en terr ec per ferr deri sa te shkrep naj vetime , o tash jam liru por prap kam illnime per shokt e mi per terr shetis ne tjeter klime.
Un per veti i bona 4 vjet gati tana,
sa her em thirrshin en telefon ku je bir kjate nana,
mfalni per tetana , tetana illnimet se ushtari asht ushtar asht krenar qe ka lind.

Ref : x2
Terr primen nan me asht ba jeta , shih ca mgjet n'biruca meta , minoren i lidhun nhekra , po i rri fjals , bash me dit se asht deka.

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019