Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kripmjaltezat - Himni I Kripmjaltezave Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  26

Ke kripen ti, Kam mjaltin une
Te dy se bashku jemi shume me shume
Me nje HA HA HA,dhe nje LA LA LA
Sa gjera brenda nje Kripemjaltez ka .
Hej prisni sa te vijme,
Po ne kemi fjalekalim.
Hej dua t’a mesoj dhe une,
Atehere Enderro me shume.
Aty ku ti buzeqesh dhe lotin e takon,
Ku trupi edhe shpirti jane lidhur njesh sinkron
Ai qe e ben plakun te qeshi si femije
Ta dini nje Kripemjaltez do jete me siguri
Kur zerin ta pelqejne,edhe pse ti stonon
Ta dish se brenda teje, Kripemjalteza po kendon
Atje ku bie bilbili,trafikun e ndalon
Ta dini se polici ,Kripemjalezen respekton
Hej prisni sa te vijme,
Po ne kemi fjalekalim.
Hej dua t’a mesoj dhe une,
Atehere Enderro me shume.
Ke kripen ti, Kam mjaltin une
Te dy se bashku jemi shume me shume
Me nje HA HA HA,dhe nje LA LA LA
Sa gjera brenda nje Kripemjaltez ka .
Kripemjaltez je ,Kripemjaltez je ,
Ti,ti,ti,edhe ti ,edhe ti,edhe ti,
Kripe,kripe,kripe,
Kripemjaltez je ,Kripemjaltez je ,
Atje ku bie shiu, dhe hena vezullon,
Dilni dhe shikoni, Kripemjaltezat fluturojneNuk kemi video për këtë këngë.


Kripëmjaltëzat
Publikimi: 13/07/2013
Muzika: Kristi Popa
Teksti: Jorgo Papingji
Orkestrimi: Kristi Popa
Ideja: Leonard Bombaj


Kripmjaltezat - Himni I Kripmjaltezave
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Himni I Kripmjaltezave".
3. Video është e këngës "Himni I Kripmjaltezave", por nuk këndohet nga Kripmjaltezat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kripëmjaltëzat:


Komente 0