Kristi Lamaj
Kristi Lamaj
Kristi Lamaj
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Kristi Lamaj është këngëtar i njohur. Një jurist që ka pasion muzikën, pasion që ka nisur që që në moshë të vogël. Hapat e tij të para në këtë rrugë kanë nisur nga qyteti i Vlorës, ku edhe është diplomuar në degën e kantos në shkollën Naim Frashëri. Mamaja ka qenë ajo që i ka dhënë mbështetjen kryesore ndërsa e ka nxitur edhe të konkurrojë në Kënga Magjike.

Më datë 10 Qershor 2019, Kristi publikon videoklipin "Aman".

Në Shtator 2019, Kristi merr pjesë në Kënga Magjike 2019 me këngën "Pa Faj".

Më datë 11 Dhjetor 2020, Kristi publikon videoklipin "Erdhën Të Të Marin".

Më datë 5 Shkurt 2022, Kristi publikon videoklipin "Nënë Moj".

Më datë 26 Janar 2023, Kristi Lamaj publikon videoklipin "Vashezo (Kolazh)". Produksioni audio u realizua nga Adrian Hila.

Më datë 23 Qershor 2023, Kristi Lamaj publikon videoklipin "Ke Te Marre E Ke Te Le". Produksioni audio u realizua nga Adrian Hila.

Më datë 29 Shtator 2023, Kristi Lamaj publikon videoklipin "O Nëno Zemëro". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Kristi Lamaj. Produksioni audio u realizua nga Edmond Zhulali.

Më datë 1 Dhjetor 2023, Kristi Lamaj publikon videoklipin "Ç’më Ka Marrë Malli Rëndë". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Nertesi Asllani, ndërsa orkestrimi u realizua nga Edmond Zhulali.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 7