Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Se Vetem Zemra Ndjen

Askush nuk esht perfekt
Nik do te jete ,apo te behet
Ne jemi te ndryshem vete
Dhe askush smund te paragjykohet


Sepse ndonjehere ne as veten se kuptojm
E jo me ti kuptojme te tjeret
Pra,le ta imagjinojme
Si do ishte nje bote tjeter

Nje bote tjeter ku un dhe ti
Nuk mund te paragjykohemi
Nuk mund te rrezohemi
E as te hidherohdmi

Ne nje bot ku askush sflet per ne
As per mire e as per keq
Zemren ta qetesojm se
Me kaq dhimbje ajo do vdes


Se vetem ajo ndjen?
Po pjeset e tjera te trupit?
Dhe kur ajo bjen
Shpirti yn diku humbi

Mbameni mend per ate qe isha
Dhe jo per at qe ju thoni
Se ne dore kam e kisha
Vetem nje fletore e penë,me besoni

- poezi nga Kristina Bera


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2


Më shumë nga Kristina Bera


Komente mbi këtë krijim