A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Shkurti

Nje mengjes shkurti
Nje cicerime seq me zgjoi
Dhe papritur bora rrodhi
Malet mbuloi

E nen cicerimen e zogjve qe dridheshin
Zogjte vetimtare
Pashe syt e tu qe shkriheshin
Nen deshiren e zjarrte

Malli per ty seq me pushtoi
Cdo vene timen e pershkoi
Loti per ty me rrodhi
Floket e debores i shikoi


Shkurt i acarte
Ënderr e zjarrte
Dashurin per ty
As akulli se ngriu


Ti shkurt :muaj me dit te numeruara
Netet i ke te paharruara
Shpresa nuk harroi
Zemrat e te tjereve avulloi

- poem written by Kristina Bera


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019