Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Nëse Një Ditë...

Nesse nje dite
Do zbulosh veten me lehtesi
Do vije nje tjeter dite
Kur nuk do mund ta gjesh veten ti

Nese nje dite do me njihni
Nga fama o nga karakteri
Atehere mund te shihni
Brenda:veten tuaj ta gjeni

Nje dite po une
Do ndjek hapat e te madhit Dritëro
Do le gjurme
Penës do i them :me kujto

Receta thelbesore e suksesit
Nuk gjendet duke qëndruar
Por duke luftuar,studiuar
E kerkuar

Vullneti me te vertet deshirohet
Por kujtoni ju
Se aq lehte qëndrohet
Jo,se e avulloni ju

Jo ju :as un e as ti
Por nje njerezi
Nese nje dite do me falesh ti
Per gabimet e te shprehurit kaq sinqerisht
Tani?...

- poezi nga Kristina Bera


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1


Më shumë nga Kristina Bera


Komente mbi këtë krijim