Kristjan Dukaj Poezi
Kristjan Dukaj

Tema: Poezi Dashurie


Po Te Pres

shko por mos harro kthehu perseri
dije se ke lene nje zemer ne vetmi
mos duaj nje tjeter mos i fal dashuri
une ende do te pres deri sa te kthehesh ti
edhe pse syt mi ke lene me lot
zemra ime s'te harron dot
edhe pse ti shkove dhe me le ne vetmi
une ende do te pres gjer sa te kthehesh ti...

- Poezi nga Kristjan Dukaj


- U dërgua nga Del'amore Zana -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Kristjan Dukaj


Komente 3