Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

S'te Uroj Fat

Pyeta sot per ty
degjova se je i lumtur me te
nuk me behet qejfi aspak
nuk jam nga ato femra qe pasi e shohin te lumtur thone "te pakten ai esht i lumtur" jo nuk jam ashtu..
une te dua dhe e urrej faktin qe je me tjeter.
urrej faktin qe je i lumtur me te
kur mund te ishim te lumtur bashke.
urrej faktin qe nuk me dhe mundesine te te falja lumturi.
urrej faktin qe zgjodhe ate kur une isha gati cdo her per ty.
urrej faktin qe je prane dikujt tjeter e jo prane meje.
nese thuhet se ajo te do, un te adhuroj.
un jam si "ora"jote di cdo orar per cdo gje qe ben ti.
urrej veten qe nuk luftova per te te mbajtur por qendrova duke par qe dilje nga jeta ime.
urrej edhe boten,njerzit qe vrasin me opinione,dhe bejn te vdesin histori qe ende skan nisur.
por ty? ty jo! ty smund te te urrej. ty te dua, cmendurisht.
je gabimi me i bukur i jetes time. te dua fort, dhe ne heshtje.
egoiste me quajne, por une ste urroj fat ne krahet e saj ,
kur e di qe ky fat mua me vret…

- poezi nga Kristjana


- Poezia u dërgua nga Kristjana -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet