Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kujtim Prodani - Kenga E Marinarit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"100 Këngët E Shekullit Vol. 2"

Komente

Asnjë Koment

06/06/2016

2016-06-06T12:54:17+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kenga E Marinarit" kënduar nga Kujtim Prodani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Kujtim Prodani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Petrit Dobjani - Kenga E Marinarit

Gjithmon per detin kam qen femi kureshtar,
Anije letre leshoja un mbi dallg.
Me to udhtoja si marinaret,
ç'dashuri ndjeja un per brigjet tan,
Me to udhtoja si marinaret,
ç'lumturi ndjeja un per brigjet tan...

E ndjeja shpesh...po, se do te vinte ky çast,
Barkat e vogla çdo dit' do hidhnin shtat,
Si nje zgalem mbi to udhtoja un,
si nje pjes'e pandar e bregut tim,
Si nje zgalem mbi to udhtoja un,
si nje pjes'e pandar e vendit tim,

Si nje zgalem mbi to udhtoja un,
Si nje pjes'e pandar e vendit tim,

Ref.
Ja endrra ime e vertet...sot marinar,
Per ty atdhe çaj ne shtrengat,
Dhe anija jon, si nje pjes'e vendit tim,
me flamurin e kuq' djellin ton' kudo...

Dhe..Ja endrra ime e vertet...sot marinar,
Per ty atdhe çaj ne shtrengat,
Dhe anija jon, si nje pjes'e vendit tim,
Me flamurin e kuq' djellin ton' kudo...

Zija Saraçi - Kenga E Marinarit

Gjithmon per detin kam qen femi kureshtar,
Anije letre leshoja un mbi dallg.
Me to udhtoja si marinaret,
ç'dashuri ndjeja un per brigjet tan,
Me to udhtoja si marinaret,
ç'lumturi ndjeja un per brigjet tan...

E ndjeja shpesh...po, se do te vinte ky çast,
Barkat e vogla çdo dit' do hidhnin shtat,
Si nje zgalem mbi to udhtoja un,
si nje pjes'e pandar e bregut tim,
Si nje zgalem mbi to udhtoja un,
si nje pjes'e pandar e vendit tim,

Orkestra..............

Si nje zgalem mbi to udhtoja un,
Si nje pjes'e pandar e vendit tim,

Refreni...
Ja endrra ime e vertet...sot marinar,
Per ty atdhe çaj ne shtrengat,
Dhe anija jon, si nje pjes'e vendit tim,
me flamurin e kuq' djellin ton' kudo...

Dhe..Ja endrra ime e vertet...sot marinar,
Per ty atdhe çaj ne shtrengat,
Dhe anija jon, si nje pjes'e vendit tim,
Me flamurin e kuq' djellin ton' kudo...

Ema Qazimi - Kenga E Marinarit

Qe nga casti i largimit
Kane kaluar dite e net,
Neper vale te permallimit
Ti me shoke lundron ne det.
Dhe nuk eshte ndarja e pare
Ti ke ikur dhe me stine,
Shok i jetes marinar
Ndarja rritka dashurine.
Sado larg, te ndjej prane
Ty o marinar...

Dhe me shoke ne toke te huaj, marinar,
mbani lart flamurin tone kombetar!

(refreni 4 here)
Marinar, marinar,
Neper bote s'je vetmitar.
Ku spirancen hedh anija
Eshte me ty Shqiperia.
**********

Kete kohe te ndarjes sone
Te dy prisnim nje femije,
Ai erdhi sot ne jete
Linda vajze e te ngjan ty.
Kur te vish veren e nxehte
Do ta njomesh me lot malli,
Do ti vesh emrin e stines
Vera, Vera erdhi babi.
Bija ime a degjon
Kengn' e Marinarit...

Dhe me shoke ne toke te huaj, marinar,
mbani lart flamurin tone kombetar!

(refreni 5 here)
Marinar, marinar
Neper bote s'je vetmitar
Ku spirancen hedh anija
Eshte me ty Shqiperia.
Më Shumë Këngë Nga Kujtim Prodani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet