Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Kumrije Mustafa - Ku Te Kam Moj E Mira  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Pranverat Shkojn E Vijn"

Komente

Asnjë Koment

13/04/2013

2013-04-13T16:02:11+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ku Te Kam Moj E Mira" kënduar nga Kumrije Mustafa.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Kumrije Mustafa & Besim Krasniqi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Besimi
Ku je ku te kam moj e mira
ku je ku te kam moj e mira
pse me le
e nuk me the o moj vasho
kush te tha se une s'te du
kush te tha se sje per mu
ke gabuar me je larguar
pse keshtu moj vash
pse keshtu moj vash

Kumrija
shume fjal t'renda
djal une n'degjova
shume fjal t'renda
djal une n'degjova
as per ty e as per vete
ma s'mendova
si mendove djal keshtu
kalojn vite te pres une
ke gabuar m'ke tradhtuar
pse keshtu or djal
pse keshtu or djal

Besimi
fjalt e botes mos i n'degjo
kerko falje te lutem mos shko
mos luaj me zemren time oj vash
kush te tha se une s'te du
kush te tha se sje per mu
ke gabuar me je larguar
pse keshtu moj vash
pse keshtu moj vash

Kumrija
fjalve t'botes kurr s'ju besova
kaluan vite me tu su takova
mjaft mundove djalo mu n'ket jet
si mendove djal keshtu
kalojn vite te pres une
ke gabuar m'ke tradhtuar
pse keshtu or djal
pse keshtu or djalMë Shumë Këngë Nga Kumrije Mustafa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet