Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kushtrim Kelani (Kusha)

Kushtrim Kelani (Kusha)
  • Emri i Vërtetë:
  • Kushtrim Kelani
  • Vendlindja:
  •  
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  114
Këndon kryesisht: pop

Kushtrim Kelani (Kusha) është këngëtar i njohur. Kushtrim Kelani (KUSHA) lindi ne Gjermani. Qysh nga mosha 5 vjeqare filloi ta shfaqte talentin e tij ne fushen e muzikes. Ai filloi kendimin ne zhandrin folklorik ku zoteronte veglen e qiftelis per te vazhduar me kitar dhe piano.

Në vitin 2010, lansoi këngën e tij të parë që u titullua "Mir me Mua", në bashkëpunim me këngëtarin e njohur Lyric Master.

Më datë 23 Prill 2013, Noga publikon videoklipin "Shiu", në bashkëpunim me Kusha.

Më datë 5 Dhjetor 2015, Lyric Master publikon videoklipin "Nuk E Di", në bashkëpunim me Kusha.

Më datë 11 Qershor 2016, Kushtrim Kelani publikon videoklipin "Xhelozi".

Më datë 1 Gusht 2020, Kushtrim Kelani publikon videoklipin "Ke Lujt". Videoklipi u prodhua nga XL Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Nurteel.

Më datë 1 Shtator 2020, Kushtrim Kelani publikon videoklipin "Pak Dashni". Teksti i këngës u shkrua nga Ghulo. Videoklipi u prodhua nga XL Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Nurteel.

Më datë 8 Tetor 2020, Kushtrim Kelani publikon videoklipin "Pa Ty". Teksti i këngës u shkrua nga Ghulo. Videoklipi u prodhua nga XL Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Nurteel.

Më datë 6 Prill 2021, Kushtrim Kelani publikon videoklipin "Ti M'ke Rrejt". Teksti i këngës u shkrua nga Nurteel. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Nurteel.

Më datë 15 Prill 2021, Kushtrim Kelani publikon videoklipin "Me Vrave". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Kreshnik Avdiu. Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

Më datë 27 Shtator 2021, Kushtrim Kelani publikon videoklipin "A M'don Hala". Teksti i këngës u shkrua nga Nurteel. Produksioni audio u realizua nga Nurteel.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Shpetim123  

Komente

22

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente 22