Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kushtrim Tahiri - Gurbeti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


KALOJN DIMRA KALOJN VERA
PO SHKOJN VITET POR SI ERA
MU LODH ZEMRA MU DOGJ SHPIRTI
ME SHKU N'SHPI MA SUN PO PRITI

refren:
JAM BA ROBI I GURBETIT
NAN E BAB PA DJAL TE VETIN
KUSH E BANI I PARI GURBETIN
ZOTI MOS JA DHASHT SELAMETIN

N'DHE TË HUJ O MU KALB ZEMRA
QE SA VJESHTA E PRANVERA
N'DHE TË HUJ O MU KALB TRUPI
KTI GURBETIT SI ERDH FUNI

2
NË VEND T'HUJ MU TRET RINIA
MBETËN DHIMBJET E PLEQNIA
I LASH NJERSËN E TAKATIN
KUR GURBETIT S'JA PASH HAJRIN


Ky tekst u dërgua nga EJUP SHABANI

Kushtrim Tahiri - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Kushtrim Tahiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kushtrim Tahiri:


Komente 0