Më mbaj mend (për 1 muaj)


Labi - Me Thote Zemra Vashe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Thote Zemra Vashe".
3. Video është e këngës "Me Thote Zemra Vashe", por nuk këndohet nga Labi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Labi - Me Thote Zemra Vashe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Mbretëreshë E Bukurisë"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+01:00Me thot zemra vashe,
ne shtepi te qoj,
por kam nje nane plak,
prit sa t'i tregoj.

o mori nane,
o e dashur nane,
o ne oborr nusen,
une e kam lane.

(2x)

o bjere biro bjere,
sa t'jom gjalle,
zemra prej gezimit,
don me m'dal.

(2x)

t'i thrasim miqt e,
t'i mbledhim bijat,
le te degjohet,
se ka gzim shtepija.

afroni gotat,ku osht rakija,
se nga ahengu te dridhet shtepija,
jom biro plake,
do te vallzoj,
se nana djalin sonte e martoj.


Ky tekst u dërgua nga Sara
Më Shumë Këngë Nga Labinot Tahiri (Labi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë