Më mbaj mend (për 1 muaj)

Labi - Unaze E Arte  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Live 2012"

Komente

Asnjë Koment

18/02/2012

2012-02-18T17:56:10+00:00e me mira vjet me mira shekuj
n'zemren time gjithmon ke me mbetur
ndoshta je martuar ndoshta ke dhe fmi
ah sa mka marr malli ty met pa me sy
ndoshta je martuar ndoshta ke dhe fmi
ah sa mka marr malli ty met pa me sy

ref:2x
unaz moj unaz e art
vetem ti me mbete
nje kujtim i zjart

dikush une etje e buzet e tu
a mban n'mend e dashur
kur t'thojsha te du
gjith pravera qe do t'vi do t'kaloj
zemren time pa ty s'mundem ta gezoj
gjith pravera qe do t'vi do t'kaloj
zemren time pa ty s'mundem ta gezoj

ref:2x
unaz moj unaz e art
vetem ti me mbete
nje kujtim i zjart

mos u largo mos u largo
se s'te kam harruar
edhe pse je ti larg meje
prap me ke mundu
naten e gjat s'me zen gjumi
endrrat me mundojn
t'kisha pas rreth ati lumi
dhimbje t'me sherosh
rri i lodhur ne mendime
deshir kam met pa
gjithmon je pran zemres time
qysh ki muj me u nda

mos u largo mos u largo
po te lutem shumm
dikur ti mu lutshe mua
tash te lutem un
mos u largo mos u largo
po te lutem shum
dikur ti mu lutshe mua
tash te lutem un

nuk ke zemer nuk ke zemer
te ndahesh nga un
pse kaq shum e mundon veten
pse nuk rrin ne gjum
nuk ke zemer nuk ke zemer
te ndahesh nga un
pse kaq shum e mundon vetem
pse nuk rrin ne gjum
dashurija ashtu esht
rrall kush e kupton
t'le pa shpirt moj
t'le pa jet
zemren ta shkatrron
sa e embel aq e hidhur
dashurija e shkret
ndaj pa ty smund t'jetoj
qfar vjen nga kjo jet

mos u largo mos u largo
po te lutem shumm
dikur ti mu lutshe mua
tash te lutem un
mos u largo mos u largo
po te lutem shum
dikur ti mu lutshe mua
tash te lutem un


Ky tekst u dërgua nga Sara
Më Shumë Këngë Nga Labinot Tahiri (Labi):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet