A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Labinot Alshiqi - Realitet


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

22/06/2015

2015-06-22T19:48:46


It's a long time that we try finding the lyrics to "Realitet" sung by Labinot Alshiqi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Labinot Alshiqi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Yllka Kuqi - Realitet

Mos thuaj kohe nuk ke
tregoje veten sot
a je a sje
nese me thone siq flet
dua te bindem tash ne ralitet

vet me ke thene dikur
ma mire eshte vone se kur
shfrytezoje veq kete her
rastin e ke ne der
vet meke thene me parë
ndoshta skan qen veq fjalë
e thua dhe n'mengjes
nga ti gjithqka po pres

Ref:(2x)
Dua ta ndjej të verteten sa vlej
për ty qfar peshe kam
n'zemren tende a jam

jemi veq une dhe ti
te tjeret nuk po i shoh
as nuk po i ndi
edi se t'kam perballe
dhe kjo po me mjafton
te ndjehem gjallë

vet me ke thene dikur
ma mire eshte vone se kur
shfrytezoje veq kete her
rastin e ke ne der
vet meke thene me parë
ndoshta skan qen veq fjalë
e thua dhe n'mengjes
nga ti gjithqka po pres

Ref:(4x)
Dua ta ndjej të verteten sa vlej
për ty qfar peshe kam
n'zemren tende a jaaaam .

Ice-b - Realitet

RaP.1.iCe-b

.Realitet nzemer po heki mlleff me flet //
ka shum njerz si un qe se kuptojn ket jet //
dikush e don rrennen ehh dikush t´verteten //
spo muj as me fjet tu i kujtu ata qe u treten //

per interes nuk tkom shok tkom shok se tdu //
gjithmon je me mu kurr smuj me t´harru //
jet shum e shtir duhet me luftu //
ruju po gabon ehh munesh me deshtu //

mos u shit per pare vjen dita kejt bohen //
gabimet 1 her ndodhin nfund tpermirsohen //
per me arrit qellimin shum sfida kalohen//
fjalt e mia jon t´shtira prap po kuptohen //

edhe un kesh i ri edhe un kom gabu //
e vnova gishtin nkry shum jom permirsu //
zoti osht i madh kurr sum harroj //
um nimoj shum e prej tkeqes um largoj //

Ref:iCe-b

...pse e verteta dhemm ...
...e rrena gjithmon zen ven ...
...pse dikush ka lind me hekk ...
...e dikush jeton i qet ...

RaP.2.Cadox

.Shum sene palidhje po kejt po jon real//
rri shtrit n´krevet mar fletoren per mu kfill//
as me vlla sun e qon mir ndit t´sotit shtir mu lidh //
jo nuk je i lir as femren per me chill//

eyy a po vjen me pshtill nalu qeshtu nuk bon //
fjalen tem sun e kupton sjom si lojnat me zheton //
si nfilma po jeton pe kshyr e pe kopjon //
ki me pas jeten ma tmir nese mu po m´ngon //

e mira s´egziston tmiren e bon vet //
edhe un jom permirsu se kom pasen let//
prej teje nana pret kejt boten me ndryshu //
bash kurgjo mos mujsh me bo spaku duhesh mu munu //

apet un jom kunder.. apet un po foli //
po munona me pa mir po pi tkeqes po mrrok kolli //
po zoti o i madh aj tqon rruges drejt //
kejt njerzimi o i njejt asnjo nuk o i shejt //

Ref:iCe-b

...pse e verteta dhemm ...
...e rrena gjithmon zen ven ...
...pse dikush ka lind me hekk ...
...e dikush jeton i qet ...

RaP.3.iCe-b..

shoki jem thot ..ejj besart me ty jom //
kur t´ja kthej shpinen qe jom gjall harron //
mu mka met 1 pik n´zemer pse kerkush sum don //
nashta pse skom pare e sum rrespekton //

sen so nkit jet ma e madhe se dashnia//
thuje ni fjal tmir ne tum largohet merzia//
spo ma hek rakia po fjala e mir //
shpesh po thom kuptoni kur thom jeta o e shtir //

Cadox..

interesi kejt na ka pru qitu ku jem //
jem tu shku shum posht po nuk po e vrejm //
sot njoni tjetrin per kurgjo e urrejm //
menojm qe o sen i mir po nuk e ndjejm //

neser pendomi per kejt cha i kemi bo //
dojm me kthy kohen po tash von u bo //
ky ke realitet prej meje e kti shokit tem //
ec shok perpara mos rri me 1 ven //

Ref:iCe-b

...pse e verteta dhemm ...
...e rrena gjithmon zen ven ...
...pse dikush ka lind me hekk ...
...e dikush jeton i qet ...

Dritton - Realitet

Jeta ishh loj diqysh si loj futbolli i kisha pas punt mir tisha kon Bexhet Pacolli e kom ni deshir mi pshyt nftyr ata npushtet..e kom ni kshill per krejt kapuni nREALITET
Pse po thu qe politikanat po rreejjnn qe ata po vjedhin qe ata po flejn.. qite veten npozitit tynve ti qka kishe boo un perveti kisha vjedh e skia boo zoo
Jo qe po filozofoj po diqka drejt pe pranoj i kisha bo tonat tkqiat po spo muna ti boj
Shumica e ngojn e thojn qeky e paska vjedhh qet bit po pagu bita shumica i marrin Son Clip
Jo qe po me vjen inati jo qe po thom diqka aa
po shumica po em dhimen em kan shtii ngjyna .. u boo papunsi spo kon gjint qka me punu i kshyrin tjetert a ka naii senn me i kritiku .....

REF 2x:
Realitet tashh un po bii sillni ment tashh prit se un jom ka vi
Realitet tashh un po bii rrini ku jeni se ma larg smuni me mrrii

E boj repin perqef e boj qe e duu e bojj qka kom qef e dikushh me ma ngu.
thon sen spo te duhet baba po mduhet dinjiteti krejt e bojn qeshtuu po ku o realiteti
katunart knaqen me mi mujt me e rrzu qati me ja nxon venin e bugjeti per me shku
me kon nejta me kon fola krejt ma bonen i mir je po teksti po ndyshon kur shpinen e kthej knena
Po ait se nuk o dert se edhe un qeshtu jom vet
shum po em munon qe spo muj me neiit nREALITET isha bo diller i droges me mu jep munsia i kisha vjedh krejt bankat mos mu kon policia
Shpesh e veti veten qka u bo me ment e mia
po qka tbohet vet me sy se ntru kom derbia
me ndjers e me munin die kurr sko me punu me dallavere e rrena un gjithhmon ko me jetu

REF 2x:
Realitet tashh un po bii sillni ment tashh prit se un jom ka vi
Realitet tashh un po bii rrini ku jeni se ma larg smuni me mrrii

jeeehh Drriittonnn ...........
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019