A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Labinot Alshiqi - Marre


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

09/03/2018

2018-03-09T20:05:59


It's a long time that we try finding the lyrics to "Marre" sung by Labinot Alshiqi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Labinot Alshiqi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Ronela Hajati - Marre

Ref.
Marre a marre ti
Paj aj aj o
Me bo, me bo dashni
Mo s'po don
Adio adio adio
Ca me bo
Adio adio adio
Ca me bo vet

Allo allo dançer
M'ke lon si fanse
Une per ty sot kom m'u duk like Beyonce
Mos m'thuj Ronçe
I'm not your fiance
Me not a sweet gal,
me a kiss like a française
Naa kah po t'shoh mi lun ment
Naa kaniher me t'myt n'det du
Naa djemt e mir si lojn vet
Boy come come boy you really like it

Ref.
Marre a marre ti
Paj aj aj o
Me bo, me bo dashni
Mo s'po don
Adio adio adio
Ca me bo
Adio adio adio
Ca me bo vet

Lory B - Marre

Saher pot shoh
po du me ardh e me t`pas ma afer
amo nuk di noshta deshtoj, e nuk funksionon

pak a shum pe di, qe edhe ti je ka m`kqyr
hajde kapma doren edhe thujmi tonat n`ftyre

duhet me ndodh tash, me ty po du me kon
nese dojm t`dyt pse ma von me lonn
pres me ma thon... qe m'don...

bejbi je i mire edhe shum t`kisha dasht
a don mem pas, e me mu, mu knaq
ko me zgjat, aaa ko me zgjat

Ref:2x
Mu pom vjen marre marre marreee
mee ardh eh me tu ngjit per qafe
mu pom vjen marre marre marre
me ta thon qe qe em knaqee...

Nuk besoj qe ka arsyje, na dy mos me fool
bonu ti engjulli im qe gjithmon ka me m`mbrojtt

hajt veq pak meno se qysh ish kon na me boo
me mu largu shum, asnihere s't'kisha lon

nese se din, veq per ty po menoj
andrra jem qe prej gjumi me zgjon
pres me m`thon, qe m`don

bejbi je i mire edhe shum t`kisha dasht
a don mem pas, e me mu,mu knaq
ko me zgjat, ko me zgjat

Big Wolf - Marre

Rep.1

oo Zot i madh .. Boma Hallaaall
Musiken qe pe booj
se pa shkruu e paa Knuu
Jet ` un sun jeeeToj
Jetaa Trunin po ma Prish
dyqysh do sene M`kan Lodh
i shoh n`Tv 21
qa po ndodh neper Kosov
edhe un thot jom qetu
veni jem e len pa Shpii
edhe un thot Kom Luftuu
e si japin perpaarsii
edhe un thot jom Munuu
per qet ven thot na kan Vrah
edhe un thot Jom Kosov
kur i sheh doken Pa KraH ` Gjynah
Maarre o per nevee
nese kena si nimojna ` shkepi
Nese ki Miljonaa
Kur jemi kejt Bashk Fitojm`Na
pom dhimen pasha Zotin
se kom paren e bexhetit
kur ish kon Qdo sen okeey
ish lehtu Gajljaa e Tjetrit
sun po shoh jetima Vlla
sun pe shoh plakin tu Kajt
Gruja thot nuk kom Buuk
Fmijen nuk po Muj mi Majt
edhe ski as ka mja Majt
perpos mu sfidu me Jeten
Njerzt qe e kan Xhepin
70 % perqin e kshyrin Veten

Reff.(2x)

... po ta thoom vetem 1 seeen Tyyyyyy
mooss ee harrrooo .. kurr peeer jeeeeet
... jetaaaa nuk ooo Feeer meee muuuuuuuuuu
poo un e diii .. nuk ooo as meee Tjeeert

Rep.2

e lypi 1 Munsi pi Zotit
ma prek ndjenjen pika Lotit
un e kom pas plan pi motit
e pritaa diten ee Sooditt
mi thon kejt see nukk po muj
as n`zemer sun pi RuuJ
as dores spo di qysh mi thon
Nal ta pi pak UUj
se goja mu ka teeeR
truni po don me mu KaLL
ishalla s`des pa u Bo mir
se teper shtir e kom mu Qmall
saa T`mira i pash RRaaLL
se shum sene i qes N`vetee
si pershembull Bora bjen
aj tjetri ka kriza Jetee
nuk po di me qka mu Gzuu
se kejt tu u Gzu si shoh
nuk po di qysh mi Harruu
Kur thot spo di qysh mja Bo
jeta po ta bojke kurthin
po ta ndrrojkee kejt Kuptimin
nuk o leht Paraa Kameres
tu fol prezent me deshprimin
ka qe keshin bojn Hajgaree
edhe lypsit i thojn Baajuuuu
Kergjaa mos me mujt me Bo
Boll mi thon per All-llah Maju
nuk t`kushton hiq Kurgjoo
ni fjal tmir mja thon dikujt
zgatja Doren kush ankoheet
Qater Zoti ka me T`ruujt

Reff.(2x)

... po ta thoom vetem 1 seeen Tyyyyyy
mooss ee harrrooo .. kurr peeer jeeeeet
... jetaaaa nuk ooo Feeer meee muuuuuuuuuu
poo un e diii .. nuk ooo as meee Tjeeert

Rep.3

ti ki pare ki probleme
po do shnet nimoj skam`norit
po Do jet pa thash e Themee
menojee diten e Vorrit
Nimoj tjervee Hatri T`mires
se Ma mir se Mir nuk Kaa
Jom i ri mfal per FjaaL
po du T`mirat mee tu Paa
jo mi lon e me tu Thaa
neser sdihet a je Moo
Vjen 1 dit qe ki me Thon
parja skoka kon Kergjoo
t`kishaa dijt kisha BO vepra
ajo tjetra nuk tjep Kooh
se atje Gjykohem Keejt
n`qet bot po duhet me Boo
mi bo Grumull t`mirat Tua
Kur taa Bojn FalimineeR
a ka ma mir se mu ni Shlir
e kur ta bojn vdeksh me Nder
mu bo Fer nime o ZooR
jep me Dor Fiton me ZemeR
T`miren bone Hatri Zotit
e jo veq me RRit 1 EmeR
se ka njerz qe sta Harrojn
se ka shum pa pun pa Kushte
Kejt ata qe jan HumaaN
Hallall i Koft qeshtu duhet seee
kejt jenaa shqiptar
edhe mos koft me 1 Fee
edhee Feja Jeem Tregon Thoot
Nimooj ati paa Streeh
e jo mu kap mu Pre
e mi bo dom najkuna N`jet
un pi zotit Runa Shum
Fejaa ka shum RRol T`vertet
Zoti T`rujt edhe i Rujt ` ata qe
.. Minutat mi Falen
unee jom ushtar si Qiri
aj me drit un me Fjalen

Reff.(4x)

... po ta thoom vetem 1 seeen Tyyyyyy
mooss ee harrrooo .. kurr peeer jeeeeet
... jetaaaa nuk ooo Feeer meee muuuuuuuuuu
poo un e diii .. nuk ooo as meee Tjeeert
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018