Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lamm-G & Miril - Mos Ik (Feat. Redbloody)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Ti ke qen dhe do mbetesh
ajo qe shum e dua
mos um harro ti jo mos shko ti
se dashuria jon su shua

Pom vet per jet ma t'qet,un qet sdi qysh jetohet
faji trunit tem , sot ni zemer po lendohet
Se truni nuk menoj, e qe dashuroj ket zemer
me ni zemer t'gabume, qe pe dojke tjeter emer
Besova me plot bindje,ma shum se cdo kan tjeter
s'pershkruhet me % sa lot i qite n'leter
Un t'shkrujsha poezia, e ti lujshe si fmia
me ndjenja syn nuk luhet, sidomos me ndjenja t'mia
Mos prek pra ku djeg,se t'djeg ma shum se mu
di me t'than t'urrej , qysh dita me t'than t'du
Prap t'du
As urrejtje nuk kam
Per qata tu ktheva, me vazhdu na ku e lam
Ama doren hajde ikum,po ikum prej thashethemev
bash prej kti momenti,na pi japum fund problemev
Se di a t'kom mungu,veq e di qe pa ty s'bojke
problemet mu shumojshin,e pa ty nuk mu jetojke

Ref:X2
Ti ke qen dhe do mbetesh
ajo qe shum e dua
mos um harro ti jo mos shko ti
se dashuria jon su shua

Me mall sot e kujtoj,kur pa pritur m'the po shkoj
kur fjala e fundit nga buzt e tua mua shum me lendoj
Lamtumir me the, mes nesh cdo gje ishte gabim
eh sakrificat tona,per ty me s'kishin kuptim
Jo te lutem mos me le, dua t'jem siq ishim dje
sa kujtime ne mendjen time,ndarje mos trokit te ne
Lutem per ty,edhe nje her pran te kem
jo nuk mundem vet,me ty dua te jem

Ref:X2
Ti ke qen dhe do mbetesh
ajo qe shum e dua
mos um harro ti jo mos shko ti
se dashuria jon su shua


Ky tekst u dërgua nga  LukinjoMiril & Lamm-G
Featuring: Red Bloody
Publikimi: 24/10/2013


Lamm-G & Miril - Mos Ik
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Ik".
3. Video është e këngës "Mos Ik", por nuk këndohet nga Lamm-G & Miril.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lamm-G:


Komente 0