A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Landi Roko & Ilir Tironsi - Jetim


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/01/2017

2017-01-23T13:29:39

Më Shumë Nga

Ilir Tironsi

Muzika:

Ilir TironsiKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jetim" kënduar nga Landi Roko & Ilir Tironsi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Landi Roko & Ilir Tironsi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Princi Rebel (Ani) - Jetim

me tufe lulesh babe
une po vij tek varri jot
ulem ne gjunje e shikoj foton
si femi po qaj me lot

ke dera e shtepise 1 arkivol
e zbriten nga makina
ju past lon jet tjereve
femijet i la jetima
po pse o zot i madh
duhet me jetu jetim
nuk po gjej dot ngushellim
po ku je o babi im
ah si nuk me ndalet dhimbja
vetem lot ne syte e mi
vetem lot ne syte e mi
si po jetoj nuk e di
ti per mua ishe bota
ti per mua ishe mbret
sa te jetoj ne kte jet
e mallkoj ate aksident
nuk e di qysh po jetojm
o qysh po jetojm pa ty
vllai motres po ja fshin
lotet o lotet nder sy
sikur mund te ktheja kohen
dhe njeher dua te te shoh
shpirti npaqe zemra ime
o zot lutjen ma degjo
pse o zot more nje engjell
buzeqeshjen e femijeve
pse o zot more nje engjell
ish gezimi i nje familje

ref

me tuf lulesh bab
un po vij tek varri jot
ulem ne gjunje e shikoj foton
si femi po qaj me lot

pjs 2

me tuf lulesh bab
un po vij tek varri jot
ulem ngjunje e shikoj foton
si femi po qaj me lot
nuk arriti me pa vajzen
nuse me fustan
me pa nipat e mbesat
ne krah teksa i mban
nuk arriti me pa djalin
me nuse perdore
e sheh atje lart tek
i con perkujtimore
problemet e familjes
sa shum e kan coptu
nuk la pun pa provu
veq familja me u gzu
jeta osht mision
po su krye me sukses
diten ce ai vdiq se harroj
deri sa tvdes
mbase kam qen i vogel
mbase skam dit shum gjona
po mer nje kuptim tjeter
nga lotet ce derdhi nona
ku shkeli kemba jote
trendafila osht mbush plot
ne cdo petal te tyre
simbol e ka nje lot

Safet Rizaj - Jetim

Qka ka Dielli qe zban Drite
Jam Jetim, Jam Merzit

Shum heret pa Babe e Nene
Mbeta i Shkreti ne ket Dunja

Sa e Ftofte eshte kjo Dunja
Per mu Vend Askund nuk ka

S`po Merzitet Askush per mu
Askush Doren sma zgat mu

-Refren------------------------------
Mu mbush Zemra plot me Lot
Jetim jam pa Babe e Nene
S`kam as Lot ma per me qa
T`lutem me Ndihmo o All-llah

Mu mbush Zemra plot me Lot
Jetim jam pa Babe e Nene
S`kam as Lot ma per me qa
Vetem ty tkam o All-llah

Dimri ka mri mbeta Kerkund
Trupi mdridhet shum e ma shum

Ne ty Zot Besoj per ate Qendroj
nje Dite Xhenetin une ta Shijoj

Dita eshte si Nate per mu
Jetim jam z`di ku me shku

Askush Deren mue sma Qel
Si te Jetoj keshtu une i mjerr

-Refren------------------------------
Mu mbush Zemra plot me Lot
Jetim jam pa Babe e Nene
S`kam as Lot ma per me qa
T`lutem me Ndihmo o All-llah

Mu mbush Zemra plot me Lot
Jetim jam pa Babe e Nene
S`kam as Lot ma per me qa
Vetem ty tkam o All-llah
----------------------------------------
Gjith Jetima te Dunjas
Jane Sprova me e forte e Njeriut
Ngaj ti duam ato si veten tone

Amar Ismaili - Jetim

O Xhaxhi qe shkon n'xhami
a mundem te vij me ty
ma jep doren nese don
t'lutem rrugen ta kaloj
jam voglushi musliman
jetim emrin ma kane lan
me buzqeshni me gezoni
nga te tjert mos me dalloni
mos me quani jetim
kam allahun zotin tim
kush islamin e ka lane
ështe jetim
me babë e nanë
mos me quani jetim
kam allahun zotin tim
kush islamin e ka lan
esht jetim me bab e nan
ja allah qe ke meshir
lutjen time ma prano
falmi zot prindet e mi
ne xhenet zot na bashko
jam voglushi musliman
jetim emrin ma kan lan
me buzqeshni me gezoni
nga te tjert mos me dalloni
mos me quani jetim
kam allahun zotin tim
kush islamin e ka lan
esht jetim me bab e nan
mos me quani jetim
kam allahun zotin tim
kush islamin e ka lan
esht jetim me bab e nan
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019