Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lani - Mendoj Per Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

PART 1

Nuk ja gjej kuptimin jetes
asgj ska kuptim pa ty
gjithcka duket monotone
i njejti filem per te dy
po kerkoj buzqeshjen tende
dhe nje her shpirtin te ma ngroh
mka marr malli mshum se kurr
dhe 1 her fytyren te ta shoh
ku jan puthjet me pasjon
ku eshte prekja qe mungon
ku mbeti dashuria jon
ndjenj qe shpirtin ma pervelon
shum te lumtur ishim bashk
dhe bukur koha kalonte
ishim vetem ne te dy
dhe asnj tjt segzistonte
dhe pse jemi zen sh her
e kemi ber nga xhelozia
e kemi dashur njeri tjt
sa se arrin as fantazia
ti fala ty ndjenjat e mia
qe tani pio i harrohn
shpejt u bere e panjohur
per ty e shkuara segziston
por ti ktheje koken pas
shiko mbrapa ca ke lon
nje te shkuar plot me ndjenj
dhe nje djal qe per ty jeton
qe sido qe te shkojn punet
un ty skam per te te harruar
se ti je e vetmja femer
qe kam dashuruar...

REFRENI
cdo cast mendoj per ty
cdo ndjennj ta fal vec ty
ti je ndjenja me e bukur
ndaj dua tjemi te dy....

un prap per ty mendoj
un prap ty te kerkoj
un prap per ty jetoj
se vetem ty te dashuroj

PART 2

Nje dit me ke then
qe gjithmon do jemi 2
e cfardo qe te ndiodh
un ne krah do jem me ty
por me duket i harrove
fjalet qe ti i ke then
po me duket si vlersove
ndjenjat qe ty ti kam dhen
po nuk ishte faj jot
i gjith faji ishte imi
ti munde te me harrosh
un smunda ky eshte ndryshimi
si cdo nat rri e kujtoj
kohen qe ne bashke kaluam
me duken si nje peraalll
gjerat qe ne perjetuam
zemra nis renkon ngadal
sa her malli per ty me merr
perseri un ti fal ndjenjat
po nuk kan te njejten vler
edhe miqt me kan then
jam budall qe te mendoj
pio nuk kam cti bej ksaj zemre
qe vazhdon te te dashuron
sa me mungon aroma jote
prekja puthja shikimi yt
sot kam mall te te shikoj
se nga lotet mu than syt
sic me rrjedh loti ne faqe
ashtu dhe vitet do kalojn
per mu do vin femra te tjera
por ty ste zevendesojn


Lani - Mendoj Per Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mendoj Per Ty".
3. Video është e këngës "Mendoj Per Ty", por nuk këndohet nga Lani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Lani (Street Thugs):


Komente 0