A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Vrapojne Zemrat

Me sulm te ri, me shpirtin plot
Ti ben nje vrap per t'udhetuar.
Ben dhe nje si vjet dhe sot,
Dhe nje dhe mot e pa pushuar.

Dhe nuk u pyet per ngaj po shkon,
Qe ngaj po vjen ngaj te fryn era.
Vec udheton vec perparon,
Si vjet e sot e mot perhera.

Dhe ik...e ik...e ik...e ik...
E ja! keputet zemr` e shkrete.
E ja! pershembet vrap i lik
E bje permbys pergjithejete.

E pa t'u thare pika lot,
Vrapojne zemerat e tjera,
Me sulm te ri, me shpirtin plot,
Si vjet e sot e mot perhera.

- poem written by Lasgush Poradeci


- Submitted by mimoza1998 -

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  58

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019