A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Lamtumire

Me del e ze pshon me te fshehte,
Nje brenge hije-rende mbi sy
Perbrenda ne zemren e shkrete
M'i shtje drejt-per-drejt qe te dy.

E loti prej syve te tua
Rengjethet valome perdhe:
M'ja ndjen veshtrimin-bukur-pallua
Ti zemres greminen e re...

Po kenget qe sot me nuk jane,
Stolisen me mall ne mergim.
Permbytur mjerimesh pa ana,
Ndrin Yll' i te rriturit t'im.

- poezi nga Lasgush Poradeci


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  137

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019