Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Gremina

Ti sot as qesh as qan,
Ri larg e qetë.
Në shpirtin t’ënd ti mban
Një faj për jetë.

Një dashuri me gas,
Siç fryri era,
E zure shpejt në ças,
E le përhera.

U ngrove-ashtu sa mund,
As shumë-as pakë,
S’të ndriu përdrejt në fund
E bardha flakë.

- poezi nga Lasgush Poradeci


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  35

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet