A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Zemra E Shokut

Te kam shok nga koh’ e vjeter
shok prej zemre edhe prej gjaku
shok te ri eme bese plaku
nuku kam, nuku ke tjeter.

Se cdogas e mall te shkrete
m’i ke thene emer me emer
une i mbylla mun ne zemer
gjer sa zemra te mos jete.

Se ti mban ne kraharuar
shenterine e nje dhurate
mban ne fund te zemres sate
c’te kam thene i llaftaruar.

Ish e bardhe e nuku ishte
dredheri zemra bujare
bente boten zilitare
zemer e bukur shokerishte.

- poezi nga Lasgush Poradeci


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  27

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019