Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Laura Toska - Ama Mu

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ama Mu".
3. Video është e këngës "Ama Mu", por nuk këndohet nga Laura Toska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Laura Toska - Ama Mu  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  9

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2013

Komente

1 🔥

30/04/2013

2013-04-30T13:39:11+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ama Mu" kënduar nga Laura Toska.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Etna. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

E-E-ETNA Ouu qiko...!!!
``Ama mu``
PIm-v Duriim Maksi Monnda
Rraka tak,tak - Rraka tak,tak aiaiaiaia

PIM-V
Ei tiih qika mir?
ka pike? ku dole?
``Ama mue`` Ama

Monnda:
A mu dokT a fole...?

Piim-V
fore e pata
veq sa met shti me kesh...
hajt tash...
kesh e kesh...
hajt se ma von e merr vesh
se kush e fiton lojen
qe e luj per ty...
gojen ti qele
e thuje ni fjali
qe per para
e ki rujt sikur...
2 syt e ballit
``Ama mu`` qet sen
sa sja ki dhan asni djalit...!

Monnda:
As ni djalit sja kum dhan...
po as ty jo qe besa...
mos kujto qe ta dhash
nese me foren tane kesha...
lojen e kam hoby...
e me lujt fort ma kona...
tash me loj kum ba pervoj...
e let nuk dorzona...

Reff:
MakSi --- Ama mue qiko se une pot tdu(Ama,ama,Ama)
Monnda----jo ti djal i mir se sdin qka une du
Maksi ----Ama mue qiko ama veq ni her(Ama,ama,Ama)
Monnda ---sa jom qik e mir jom edhe me sherr

2-Riiim:
nalu mos u ngut...
stop ti tham nja dy fjal...
kshyrem my ne sy ...
jam simpatik si djal...
fjal hiq nuk ka kur
o puna per qat sen...
``Ama mu``...
ndal mos shko tjeter ven
zemra po mi don qato
fjal qe tii thu toka...
pom me sillet dielli ka
nis me trrollu nxet u ka ba
ma spo muj me duru...
``Ama mu`` ama
sa MAKSI stu ka gju...

Monnda:
okey pe marr vesh...
tash tlutna shpehu lir...
mos u tut mos u ngut...
nije veten mir...
ksaj loje ja nisem...
tash fundin po ja qesim...
pa hile pe kQyrim se...
Sa me Sa po jesim...

Reff:
MakSi -- Ama mue qiko se une pot tdu(Ama,ama,Ama)
Monnda --jo ti djal i mir se sdin qka une du
Maksi ----Ama mue qiko ama veq ni her(Ama,ama,Ama)
Monnda --sa jom qik e mir jom edhe me sherr

Maksi ---ejJJ 2-Rim shoki jem...?
2-Riim---FooL?
Lemi mu kto fore lojn
Lema mu se fort mshkon per dore
ejJJ ti qika mir?
Monnda :foL?

Maksii:
emrin qysh epate...
A? A? ``Ama mu``
se boll ti e zgate...
qyqyqy kush po don...
me mu gju mu...
qika mamit po ma jep...
ni hap para u afru
Apo don me mu me lu?(Lu)
A po don ti nshpi met qu?(qu)
Apo don ti me ma dhan?
qe diqka met propuzu...

Monnda:
me lujt shum kom qef...
ama jo edhe me ty...
me ty nuk du lojna...
tihh po du mum que nshpii...
emri jem osht MONDA...
sa per prezantim...
un ty po ta jap...
tash po du me ni qat propozim...

Reff
MakSi -- ama mue qiko se une pot tdu(Ama,ama,Ama)
Monnda --jo ti djal i mir se sdin qka une du
Maksi ----ama mue qiko ama veq ni her(Ama,ama,Ama)
Monnda --sa jom qik e mir jom edhe me sherr

Maski ama mue qiko se une pot tdu
Maksi:ama mue qika ama veq ni her
Maksi:ama mue qiko se une pot tdu
Maksi:ama mue qika ama veq ni her
Maksi:ama mue qika ama veq ni her

BETTA ETNA (MAKSI.PIM-V.2-RIM)Më Shumë Këngë Nga Laura Toska:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet