Më mbaj mend (për 1 muaj)

Laureta Pjetri - Lulja E Bjeshkes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Na ishte njëherë
Një lule plot erë
Çilte në pranverë
E duronte verë.

Moj lule e njomë
Bleta shum të don
Mos i thuj mos m’prek
Bleta nuk të vret.

Refereni:
O moj lulja e bjeshkës
Me mjaltin e Bletës
Kur të bahesh nuse
Bahesh faqekuqe.

Bleta fluturoi
Bilbilat takoi
Mos mi prekni lulet
Se nektari shuhet.

Mbetem pa qumshtore
Pa mjaltë nëpër hoje
Se lulet e bjeshkës
I falin dritë jetës.
Laureta Pjetri
Publikimi: 18/09/2019
Muzika: Mendi Buci
Teksti: Fran Laska


Laureta Pjetri - Lulja E Bjeshkes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lulja E Bjeshkes".
3. Video është e këngës "Lulja E Bjeshkes", por nuk këndohet nga Laureta Pjetri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Laureta Pjetri:


Komente 0