Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ledi - Mjegulli I Dashurise (Feat. NR)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Refreni : NR
Kur ikja larg drejt teje vija
kur vija afër ikja larg
për dreq më trembte largësia
dhe afërsia behej çark
As e kuptoja si të desha
një mjegull pus një çmenduri
si një poet që shkruan vjersha
dhe ndez një shkrepse i bën hi
Dhe ndoshta kjo ish dashuria
e çakërdisur kuturu
për dreq më trembte largësia
dhe afërsia gjithashtu!

Pjesa 1 : Ledi
E kujtoj sot momentin
kur u pamë për herë të parë
Trëndafilat e
pranverës akoma nuk ishin tharë
Më të bukurin e këputa
dhe ta vendosa mes flokësh
Më pas një përqafim i
pa harruar mes shokësh
Kështu nis kjo histori
me grimca miqësie
Ushqim që i dha jetë
një historie dashurie
Përqafimi u bë puthje,
përkëdhelje pa kufij
Vetëm qielli ish
limiti që na ndante ne të dy
I premtuam njëri
tjetrit dashuri pa mbarim
Dhe në pemë i gdhendëm
emrat që të mbesnin si kujtim
Perëndimin e shikonim
gjithmonë të përqafuar
Natën shpesh na zinte
gjumi yjet duke numëruar
Nuk vonoi dhe erdhi
dita mes nesh hyri largësia
Armiku më i keq që ka
njohur dashuria
Unë të thoja më
mungon, më mungon më thoje ti
Dhe shpesh herë e
gjeja veten duke lotuar si fëmijë
Ndonjëherë e mërzisnim
njëri tjetrin pa qëllim
Por Të Dua pëshpërisnim
çdo gjë mbetej në harrim
Pa kuptim ishte dita
kur ty nuk të kisha pranë
Sepse ti i jepje
ngjyra botës time anembanë!

Ref #
Kur ikja larg drejt teje vija
kur vija afër ikja larg
për dreq më trembte largësia
dhe afërsia behej çark
As e kuptoja si të desha
një mjegull pus një çmenduri
si një poet që shkruan vjersha
dhe ndez një shkrepse i bën hi
Dhe ndoshta kjo ish dashuria
e çakërdisur kuturu
për dreq më trembte largësia
dhe afërsia gjithashtu!

Pjesa 2 : Ledi
Asnjë gjë nuk doja
tjetër vetëm pranë të të kisha ty
Zoti lutjet i dëgjoi
na bashkoi përsëri
Ishim bashkë ti dhe
unë dhe mes nesh plot dashuri
Shumë premtime, përqafime
gjithçka dukej si magji
Kur një çast ti ndale
hapin nuk ecje në krah me mua
Dhe pse fjalet nuk
mungonin nuk mjaftonte një Të Dua
Se kuptova kurrë pse
ndodhi kur gjithçka ta fala ty
Në çdo plan për të ardhmen bënim
pjesë veç ne të dy
Dorën ty ta zgjata dhe
dy herë nuk e mendova
Një vend në krahun tim
përsëri ty ta ofrova
Por ti s’deshe nuk
vrapove të bashkoheshe me mua
Dikujt tjetër vendin
tim ja dhe fare pa menduar
Kurrë nuk munda ta
besoja në këmbë nuk u ngrita dot
Se gjithçka sakrifikova
për të bërë çka je ti sot
Por çdo gjë e ka një
fund dhe nuk ishte faji im
Gjithçka që ne ndërtuam
ti e hodhe ne harrim
Se si munde nuk e di
nuk jam une që të gjykoj
Nuk më mbeti asgjë
tjetër vetëm ty të të harroj
Sot vazhdoj me kokën
lart të eci në rrugën time
Pa menduar për persona
që dhe ndjenjës i vënë çmime!

Ref#
Kur ikja larg drejt teje vija
kur vija afër ikja larg
për dreq më trembte largësia
dhe afërsia behej çark
As e kuptoja si të desha
një mjegull pus një çmenduri
si një poet që shkruan vjersha
dhe ndez një shkrepse i bën hi
Dhe ndoshta kjo ish dashuria
e çakërdisur kuturu
për dreq më trembte largësia
dhe afërsia gjithashtu!


Ky tekst u dërgua nga Ledion HaloçiLedi (M)
Featuring: NR
Publikimi: 04/02/2014
Festivali: Top Fest 11


Ledi - Mjegulli I Dashurise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mjegulli I Dashurise".
3. Video është e këngës "Mjegulli I Dashurise", por nuk këndohet nga Ledi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 1