Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ledina Çelo - Kerko Dashurine
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kerko Dashurine".
3. Video është e këngës "Kerko Dashurine", por nuk këndohet nga Ledina Çelo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ledina Çelo - Kerko Dashurine  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  176

Muzika:

Flamur Shehu

Teksti:

Jorgo Papingji

Orkestrimi:

Alfred Kaçinari

Pjesëmarrëse në

Festivali i 35-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1996

1996-11-30T23:00:00+00:00Sa pak e njohim veten, sa gabojmë,
kur themi se për jetë dashurojmë,
besojmë se nuk ka tjetër dashuri,
çudi se si besojmë........... çudi!?

Asnjëherë nuk e dimë sa jetojmë,
ikën jeta, sa shpejt fluturon,
ok, sa pak, fare pak dashurojmë,
vetëm një dashuri nuk mjafton.

Dhe sa herë ne dëgjojmë rrahje tjetër
dhe sa herë ne pësojmë një zhgënjim,
e harrojmë dashurinë tonë të vjetër,
vetëm ruajmë diku një kujtim.

(refren)
Ikin vitet, ikin vitet, ne s'e kuptojmë,
zbehet kënga e zemrës, rrahjet
më s'i dëgjojmë.

Të falem dashuri, të adhuroj
për çastet që më bëre të jetoj.
Një dashuri e re tani më thërret,
një tjetë jetë…

Si lindin yjet, ndrisin dhe perëndojnë,
ashtu edhe ndjenjat tona, një ditë shterojnë,
një dashuri e freskët pas tyre pret,
një tjetër jetë…
------------

Asnjëherë nuk e dimë sa jetojmë,
ikën jeta, sa shpejt fluturon,
ok, sa pak, fare pak dashurojmë,
vetëm një dashuri nuk mjafton.

Dhe sa herë ne dëgjojmë rrahje tjetër
dhe sa herë ne pësojmë një zgënjim,
e harrojmë dashurinë tonë të vjetër,
vetëm ruajmë diku një kujtim.

Muzika: Flamur Shehu
Teksti: Jorgo Papingji
Orkestrimi: Alfred Kaçinari

Ky tekst u dërgua nga  Marin88
Më Shumë Këngë Nga Ledina Çelo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë