Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ledina Çelo & Dren Abazi - Me Ndez
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Ndez".
3. Video është e këngës "Me Ndez", por nuk këndohet nga Ledina Çelo & Dren Abazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ledina Çelo & Dren Abazi - Me Ndez  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  244

Muzika:

Dren Abazi

Teksti:

Olti Curri

Video Produksioni:

MAX Production

Komente

3 🔥

11/12/2012

2012-12-11T17:46:25+00:00Lart në qiell, si aromë
Zëri im, mbërrin tek ti
Ti nuk më sheh
Por më ndjen, më kërkon
Ti vjen ngadalë
E më shtrengon

Loja atë natë ka filluar
Atë natë kur të dy u pamë në sy
Jo, nuk më flet
Fryma jote më mbulon
Më ndez në shpirt
Si këngë

Më bën të ndjehem çupëlinë
Drithëroj
Jemi të dy dhe kjo mjafton
Jeta këtu sërish fillon
Ti s'më jep kohë
Për t'u menduar
Ore e çast e dashuruar
Si melodi, le të vazhdojë
Të mos ndalojë

Përse, na duhen ne premtimet
Ti si një Diell
Ndizesh fort
Kur vij të pres, ti më kërkon
Me një gjest më pushton
Nuk jam e lirë pa ty

Më bën të ndjehem çupëlinë
Drithëroj
Si dy fëmije, ne kemi frikë
Që lojën ta fillojmë
Jo, s'kemi kohë për t'u menduar
Orë e çast e dashuruar
Si melodi, le të vazhdojë
Të mos ndalojë

Më përqafo
Botën, ndalo!
Në qiell, lart një yll u ndez
Si të jetë një shenjë

Më bën të ndjehem çupëlinë
Drithëroj
Si dy fëmije, ne kemi frikë
Që lojën ta fillojmë
Jo, s'kemi kohë për t'u menduar
Orë e çast e dashuruar
Si melodi, le të vazhdojë
Të mos ndalojë...

Muzika: Dren Abazi
Teksti: Olti Curri
Video Produksioni: MAX Production

Ky tekst u dërgua nga  Annonim   Marin88
Më Shumë Këngë Nga Ledina Çelo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet