Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Ledio Arapaj - Nostalgji  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/03/2013

2013-03-27T23:13:42

Pjesëmarrëse në

Top Fest 10Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nostalgji" kënduar nga Ledio Arapaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Aggro - Nostalgji

[Intro]
Yo Ky sen i dedikohet nanes
tem edhe kejt nanav ku do qe jon

E thom edhe per ata qe se kan pas rastin kurr me ju falenderu, se

[verse 1]
Jom kan fmi naiv shum i ri at koh senet
Mi kuptu ose mi dit
Ti jeten tane ki sakrifiku neve dyve
N’kushte t’mira me na rrit
Ne Mozartplatz, xhepat zbrazt
rrugt bore, ti me foshnje n’dore
tu shetit poshte perpjete
Qumsht me gjet
93ten n’mal kufinin ilegal tu e kalu
Jete ma t’mir tu ndjek,
diqysh, n’DDR ki perfundu
Mu kujtohet se kuptojshum
Stilin e jetes nomade
Ndrrimi hajmav për gjdo muj
Rutin kurr pa u ba rahat
Mam trego pse jem pa fat
Gjdo stine e re gjithe ka fillu me lot
vizita t’regullt ne kryq t’kuq i
Maj n’men si sot
Po prap pesha ma e madhe ka
Pushu mi kraht e tu
Shpesh rolin e dy prindve nikosisht
Ti e ki lujt
Trego ka e more forcen qysh ki mujt
Me kan e fort, me qendru
Shtat vjet t’plot, mu integru
N’fund me gjet leter n’post
Negativ andrra u sos
Endrra u sos?
Hë.. deportimi u vendos!

[hook]
Senet kan ndru venin e njejt hala te un e ki
Pa ty s’kom jete se ti je drita e syve t’mi

[Verse 2]
Mu rreqethet trupi saher
Qe kujtoj dimrin n’shatorr
Dy djem t’lazdrum n’sken
T’gabum tmerr film horror
E kujtoj naten e ftoht
Minus grad monoton se
Rryma u nal n’vizit jena dal
U kthym dikur te shpia
Kejt shatorri gati ish kall
Kan than jeta so fer
Po ty qysh mujti me
T’trajtu kit mnyr o mister
Sa sfida dhe pengesa
Para kamve ti ka gju
Gjdo femen n’pozit tane
Besa moti ish dorzu
Saher na t’kena shajt
Saher t’kena fajsu
T’kena ba me kajt
Po ti prap kurr sje anku
Ke pas 1000 arsye
Mi kap teshat mu largu
Po mbretneshes i ka hije
Deri n’fund me luftu
E kto vargje une i thuri
Me plot mall e nostalgji
Edhe pse jen kan te shtira
Krejt i dha kohen me kthy
Me shum mund i nali lot
Ti je arsya kush jom sot
Na dergove ti ni engjull
Faleminderit shum o zot

[hook]
Senet kan ndru venin e njejt hala te un e ki
Pa ty s’kom jete se ti je drita e syve t’mi

[verse 3]
U kan rrug e shtir
E gjat, shkretir e that
Po me shum mund ne fund
Arritum me kalu ket faze
Se shum mila n’jete duhet
Me ec me gjet dikur oaze
E respektin qe e kem
Per ty gjith ka me kan pa mas
ti je lidhja ma e fort
N’zinxhir femen me klas
As nuk ka gru ne bot
Qe venin ton
Ne zemren tem e zavenson
Pa e tepru ti je njo në Million
Me t’vertet per mu je mrekullia e tetë
As pak nuk osht e let
me kan femen ne boten e mashkullit
Ku pritjet Nga ni femen
Ngriten shtohen pa limit
Mos ta nin se nuk je vet
Une t’kuptoj, plus t’mirat
qe i ki ba per neve kurr nuk
Ti harroj, e nese
Kaniher deshtoj me shpre
Mirnjohjen tem ose dashni
Kerkoj falje qe mashtrohem
Me do sene pa rendsi
Se kto gjana metariale devijojn
Ne rrug t’gabum
E di shum mir agimi i
Neserm nuk osht i premtum
Kshtuqe rastin e shfrytzoj
Sot zemren me shpalu
Te dua mam pa fund
Ti je gjithqka per mu!
E thom me gjith zemer
Te dua mam pa fund
Ti je gjithqka per mu

[hook]
Senet kan ndru venin e njejt hala te un e ki
Pa ty s’kom jete se ti je drita e syve t’mi

Kastriot Tusha & Dorina Plaku - Nostalgji

Ca pika shiu ranë mbi qelq.
Për ty unë befas ndjeva mall.
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi, sa rrallë.

Edhe m'u duk pak e çuditshme
Si erdh kjo vjeshtë, ky mëngjes.
Qiejt e ngrysur pa lejlekë
Dhe shirat pa ylberë në mes.

Dhe thënia e vjetër e Heraklitit
Seç m'u kujtua sot për dreq :
« Të zgjuarit janë bashkë në botë,
Kurse të fjeturit janë veç ».

Në ç'ëndërr kemi rënë kaq keq,
Që dot s'po zgjohemi ne vallë ?...
Ca pika shiu ranë mbi qelq
Dhe unë për ty seç ndjeva mall.

Cyanide - Nostalgji

Cyanide
..............................................................
Merre qa ka ndodh dje qa po ndodh sot shtyje
Rrxona kanihere e gzona pa arsyje
Merre zemren rrethekohu edhe deren ndrryje
Nese menon nuk te thehet at sen pi mene shlyje
Munesh me kajt lume munesh me kajt deti
Kejt senev ju vjen funi kejt kqyrin veti
Munesh me ik pi pune munesh me ik pi shteti
E ni dhimten e qdo seni saher qe e preki
Kom dek e mki djeg saher qe mki prek
Saher tkom hi mrena nzemer e mki njek
Shkelma perjasht thu ti mki urrejt
Kur ta kom vnu kryt ne prehen e ki hek
Thu qe mki dasht shum po kurr se ki cek
Une duhet mu trranu po se di jom i qet
Se i kom bo kejt qa kom mujt edhe qka o drejt
Edhe pse kom qetsi nshpirt mrena e kom vrejt se
..............................................................

Gjira Ref;2x
..............................................................
Alo alooo
Ski nevoj mos u lajmro ohh
Isha tu tpirt
Po ma mir vet po vazhdoj
..............................................................

Cyanide
..............................................................
Asni sen i sigurt shko kadale shko tu u gut
Shko si trim shko tu tut shko sa nuk i lave durt
Jeta t'then jeta tkput bota nshpin hec me krrute
Jeta shkon sun e nal gjysa ngjum gjsa qut
Rrugen sun e ndrron qaty ku shkojn ton
Udhtart e ndryshem i njejti destinacion
Hesitojm me dasht mburremi me dom
Burrina e egoizmi ne eshna dominon
Skena qka me shpreh skem me qka mu mburr
Senet ndodhin vet kem shum pak ne dure
Sun i kontrrollojm as orgenet ner lekur
Qdo sen qe e bojm llogaritet ne faktur
Jemi kejt fasade dojm mu dok te fort
Senet ma te vlefshme te gjitha me ni shport
Kur na dojn jemi tfort jemi si ushtar
Bohem duq se na lendojn kur jemi vullnetar
..............................................................

Gjira Ref;2x
..............................................................
Alo alooo
Ski nevoj mos u lajmro ohh
Isha tu tpirt
Po ma mir vet po vazhdoj
..............................................................

Aloo aloo

Cyanide
..............................................................
Jom kon tu tnjek je kon tu ik
Tkom dasht me zemer mki dasht me shpirt
Kokem kon perfekt po se paskem dit
You can let it all out after the beep
..............................................................

Gjira Ref;4x
..............................................................
Alo alooo
Ski nevoj mos u lajmro ohh
Isha tu tpirt
Po ma mir vet po vazhdoj
..............................................................

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ledio Arapaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet