A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Ledri Vula - Krejt Shokt E Mi  (Feat. Lumi B)


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  276

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

12/02/2017

2017-02-12T12:58:53

Featuring

Lumi B

Lyrics:

Ledri Vula

Lyrics:

Lumi B

Music & Arrangement:

Big Bang (Arbër Gjikolli)


Syt jon per me pa, vesht per me ni
Dojn me na nda, gabim e ki
I ram ka i ram, ama kerkah si nshpi
S'na ka bo ni nan, po krejt si vllazni
KREJT SHOKT E MI x4 (rrahhh)
N'bor edhe n'shi x2
Si me ushtri
Krejt shokt e mi, doken si pimpa
Krejt shokt e mi, kerret e mira
Krejt shokt e mi, Krejt shokt e mi, Krejt shokt e mi
Krejt le ta din

[LEDRI]
Do sene i mson prej gabimeve
Do i mson me moshen
Jom bo reper kur e kom thy koshin
Koha po shkon shpejt
Paret spe kthejn slowmotion
Jo mik se lshoj venin si me hup pasoshin
Asnjo prej shokve si kom dysha
Bashk edhe si gjysha
Bashk edhe nipa
Let fyen me asnjo s'prishna
Kur une fajin krejt fajin
Jau graj se ma grajn
Kur une ha krejt hajn
I maj se em majn
Mamin se ze gjumi dej t'kthehna prej koncertit
Mam mos ta nin i kom shokt mas vetit
Mos u tut se krejt e dojn ledrin
Djal i kti qytetit

Syt jon per me pa, vesht per me ni
Dojn me na nda, gabim e ki
I ram ka i ram, ama kerkah si nshpi
S'na ka bo ni nan, po krejt si vllazni
KREJT SHOKT E MI x4 (rrahhh)
N'bor edhe n'shi x2
Si me ushtri
Krejt shokt e mi, doken si pimpa
Krejt shokt e mi, kerret e mira
Krejt shokt e mi, Krejt shokt e mi, Krejt shokt e mi
Krejt le ta din

[LUMI B]
Shkoll kena ngre 5she qata kena marr 1sha
Sa her jena hi n'or, si turista
Kan thon s'ka mu bo sen Lum Berisha
Kush e ka menu qe ktu kena me mrri na
Prej fillimit, kush em m'njeh hala i njejti Lum
Per shok ha meze, per shok ha plum
Lufta in festa, bash deri n'fund
Trim i mir me shok shum
E kjo raki qe pe pi
Shkon per haverat e mi en qeli
E kjo kong e ky tekst
Shkon per dostat n'gyrbet
Nana e vet hala i pret, hala i pret
Nan mos u prek djali o me shok
Vllaznit e vet, tu ngajt per sukses
Krejt bohet mir se i kena myt t'kqijat
Qysh e don shoqnia.

Syt jon per me pa, vesht per me ni
Dojn me na nda, gabim e ki
I ram ka i ram, ama kerkah si nshpi
S'na ka bo ni nan, po krejt si vllazni
KREJT SHOKT E MI x4 (rrahhh)
N'bor edhe n'shi x2
Si me ushtri
Krejt shokt e mi, doken si pimpa
Krejt shokt e mi, kerret e mira
Krejt shokt e mi, Krejt shokt e mi, Krejt shokt e mi
Krejt le ta din

Kjo shkon per ata qe si kom pa moti
E me ta jom rrit (krejt shokt e mi)
Qa jom une sot, edhe ku jom une sot ah
Kan merit (krejt shokt e mi)
Ah krejt per njonin edhe njoni per krejt tjert neve na ki (krejt shokt e mi)
Edhe ju qe jeni me neve edhe na jepni dashni
Jeni krejt shokt e mi
KREJT SHOKT E MI x6


Lyrics submited by  Tonnidas   gentritlecaje-Cards (1)

2019-07-02 21:01:42
Do sene i mson prej gabimeve
Do i mson me moshen
Jom bo reper kur e kom thy koshin
Koha po shkon shpejt
Paret spe kthejn slowmotion

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019