A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
 • 27-04-2016
  Ledri Vula do të lansojë të mërkurën videoklipin e tij të ri. Telegrafi mëson nga burimet e sigurta se projekti i ri i Ledrit titullohet “Kings”. 150/150563 Këtë projekt Ledri sipas po këtyre burimeve e ka punuar në studion e BigBang Beats, pra në RedBox Entertainment, që është shtëpia e shumë hiteve. Teksti ka thumba të shumta për konkurrencën e reperit, i cili pritet t’u japë goditje të fuqishme rivalëve. 150/150562 Ledri ka dy javë që ka nisur përgatitjet për një premierë më ndryshe. Ai ka p...

 • 09-04-2016
  Nuk është më sekret: reperit Ledri Vula ia ka rrëmbyer zemrën një vajzë nga Tirana, më saktësisht Adela Sollaku, punonjëse në Kuvendin Popullor dhe vajzën e ish kryprokurorit, Thoedhori Sallakut. Së fundi, Ledri ka mbërritur në kryeqytet për të performuar në gjysmëfinalen e “The Voice”, ndërsa kohën e tij të lirë e ka kaluar sigurisht me Adelën, lidhja me të cilën duket se është mjaft e konsoliduar dhe serioze. Çifti janë fotografuar teksa darkonin bashkë, dhe foton e postuar në rrjetet sociale e kanë shoqëruar me një zemër të kuqe...

 • 14-03-2016
  Reperi i njohur kosovar Ledri Vula ka qenë sot i ftuar nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj për të kënduar së bashku me Era Istrefin në një koncert i cili u mbajt në qytet me rastin e Festës së Verës. Ledri përmes rrjetiti të tij social në Instagram ka treguar se është ndjerë shumë mirë teksa ka parë gjithë atë publik që ishte mbledhur në Tiranë për të festuar këtë festë. Në mbishkrimin e fotos Ledri ka shkruar "Forever yang(Përgjithmonë të rinj)"....

 • 09-03-2016
  Reperi i njohur Ledri Vula ka postuar sot në Instagramin e tij një foto të mamasë së vet, Xheraldina Vula. Me rastin e 8 marsit ai ka shfrytëzuar rastin për ti uruar asaj këtë festë me të gjithë të mirat në jetë. Por një shkrim tejet të veçantë e ka bërë teksa ka bërë të ditur që çdo ditë e tij i takon asaj dhe se nuk është vetëm 8 Marsi dita e nënës së tij....

 • 15-02-2016
  Reperi Ledri Vula ka postuar në rrjetet e tij sociale një foto ku shihet shumë romantik pranë një tryeze me verë dhe me qirinj, kuruar në detaje taman për festën e Shën Valentinit. Megjithatë ai nuk na e ka prezantuar personin me të cilin e ka kaluar Shën Valentionin. Mbase mund të ketë qenë edhe thjeshtë vetëm apo me shoqërina por atmosfera që mbizotëron në foto na dyshon që mund të ketë qenë bashk me një vajzë....

 • 05-01-2016
  Reperi i njohur Ledri Vula ishte shumë i angazhuar për fundvit me koncerte nëpër qytete të ndyrshme të Kosovës si dhe një mbrëmje muzikore në Amerikë bashk me reperin G4shi. Së fundmi ai është kthyer në shtëpi pasi ka kaluar edhe disa ditë pushimi në Brezovicë bashk me familjen. Në një foto që ai ka postuar në rrjetet sociale Ledri shihet bashk me mikun e tij, qenin simpatik i cili ia ka hedhur këmbët në fytyrë Ledrit....

 • 03-01-2016
  Reperi i njohur Ledri Vula është duke kaluar disa ditë pushimi në Brezovicë. Ai ka treguar se i pëlqen shumë skijimi andaj pushimet dimërore për të janë shumë të veçanta. Ai ka treguar përmes rrjeteve të tij sociale se ai atje ndodhet me familjen e tij, përkatësisht me Xheraldinën(mamanë e tij) dhe Agronin, babain....

 • 27-12-2015
  Reperi i njohur Ledri Vula ka pak ditë që ka publikuar projektin e tij më të fundit muzikore "Sun rrin me neve", një këngë e cila që në daljet e para ka arritur pëlqyeshmëri mjaft të madhe. Ledri sapo ka kaluar 1 milion klikime me "SRMN". Siç duket të gjitha projektet e tij janë më se të pëlyera nga publiku shqiptar. Orgji të madhe klikimesh Ledri pati edhe me këngën "Shumë Pis" me Era Istrefin, ku rrëmbyen më së shumti klikime gjatë sezonës së verës....

 • 24-12-2015
  Reperi i njohur Ledri Vula do të jetë sonte duke performuar në Amerikë bashk me reperin e njohur shqiptar G4shin që jeton prej vitesh atje. "Pacha Club" është vendi ku ata do të performojnë, një mbrëmje e organizuar nga "Bërdyna Entertianment"....

 • 20-12-2015
  Reperi i njohur Ledri Vula sapo ka prezantuar para publikut projektin e tij më të ri muzikor e që është kënga "SRMN". "Sun rrin me neve" është një këngë e cila është punuar në studion e RED BOX Entertainment nga Big Bang Beats, e ndërsa tekstin e saj e ka shkruar vetë Ledri. Videoklipi është realizuar nga produksioni kosovar Entermedia, e ndërsa çfarë vërehet e veçantë në të është prezenca e reperëve të tjerë të njohur kosovar si: MC Kresha, Gjiko, Vig Poppa, Lyrical Son, Lumi B etj....

 • 18-12-2015
  Reperi i njohur Ledri Vula nuk ka qenë shumë aktiv sa i përket projekteve të tij muzikore që nga lansimi i këngës "Shumë Pis" me Era Istrefin i cili ishte një super hit i padiskutueshëm. Por Ledri nuk e ka harxhuar të gjithë kohën kot, kjo pasi mësohet se ai është në përfundim të një projekti të ri i cili pritet të lansohet këtë të dielë. Kënga do të jetë hip-hop e realizuar me muzikë nga Big Bang Beats dhe titulli i saj do të jetë "Sun rrin me neve"....

 • 12-12-2015
  Reperi i njohur Ledri Vula ka performuar në karavanin e "Coca Cola" në Prishtinë bashk me këngëtaren Era istrefi, ku kanë kënduar super hitin e tyre "Shumë Pis". Një organizim perfekt është cilësuar ai i asaj nate, ku ndryshe nga shumë koncerte ku performojnë këngëtarët, kësaj radhe nuk kishte shtyrje apo perleshje, dhe kjo falë Policisë së Kosovës. Reperi Ledri Vula i kënaqur nga ky organizim ka vendosur ti falenderojë sot përzemërisht ata për gaditshmërinë e treguar gjatë kohë ku ai po performonte. ’Thank you, police of Kos...

 • 19-11-2015
  Reperi Ledri nuk po i ndalë koncertet, ai edhe më tej vazhdon të jetë njëri ndër këngëtarët më të kërkuar të estradës shqiptare. Së fundmi ai ka publikuar edhe dy fotografi të tjera të cilat bënë me dije destinacionet e radhës ku do të performojë. Të shtunën me datë 21 nëntor ai do të jetë në njërin nga klubet e Shkupit ndërsa me datë 26 Ledri do të jetë në Prishtinë për të gjithë fansat e tij....

 • 17-11-2015
  Reperi i njohur Ledri Vula ka treguar edhe më parë në intervistat e tij se që i vogël e ka dashur shumë lojën e basketbollit, ndaj dhe prindërit pasi zbuluan dëshirën e tij e lejuan atë që luajë basketboll. Ledri sot në rrjetin e tij social në Instagram ka postuar 2 video ku shihet duke ushtruar basketboll bashk me një mikun e tij të ngushtë. Në video Ledri shfaqet duke shënuar 2 treshe fantastike....

 • 03-11-2015
  Mesa duket Zëvëndëskryeministri i Kosovës Hashim Thaçi në rrjetet e tij sociale është ndjekës i reperit të njohur kosovar Ledri Vula. Kjo për arsye se Ledri gjatë ditës së sotme ka publikuar në llogarinë e tij në Twitter një status ku kishte shkruar “Kosovo in Unesco”, dhe menjëherë pas kësaj Thaçi i ka bërë share këtij postimi. Pavarësisht se nuk kanë ndonjë raport mes vete, duke se të dy lobojnë për të njëjtin qëlli, anëtarësimin e Kosovës në Unesco....

 • 31-10-2015
  Ledri Vula aktualisht është duke qëndruar në Gjermani. Ndërsa, ai mbrëmjen ka dalur ta shijojë duke e vizituar qytetin, raporton Indeksonline. Ledri, më pas e ka gjetur veten përball një krokodili, por sigurisht jo të gjallë. Ai është ulur pranë një fontane, ku gjendej edhe një skulpturë e një krokodili, transmeton Indeksonline. Reperi, si kreativ që është, nuk ka hezituar ta shkrep një foto teksa e shikon në sy krokodilin e `frikshëm`....

 • 17-10-2015
  Reperi i njohur Ledri Vula ka publikuar sot në rrjetin e tij social në Instagram një video të një kënge, ku iu ka treguar fansave se me çfarë kënge është zgjuar ai sot. Ledri ka qenë duke dëgjuar këngën "Milion" të rap grupit të njohur kosovar Etnon. Pasi ka publikuar videon, në mbishkrimin e saj ai ka shkruar: “Morning 😁 #100probleme #finitoo @gencprelvukaj @milothasangjekaj #million”...

 • 11-10-2015
  Ledri, Lyrical Son, Mc Kresha dhe Lumi B së fundmi kanë publikuar një foto në të cilën janë shfaqur së bashku. Që të katër reperët janë ndër fytyrat dhe zërat më të kërkuar të skenës shqiptare. Ndërsa që menjëhrë pas publikimit të kësaj fotoje, zërat e fansave kanë aluduar për një bashkëpunim të mundshëm mes reperëve dhe si do të dalte ai…? Nga fotoja ata duken tejet bukur por çka mendoni ju si do të duken ata në një bashkëpunim…?!...

 • 09-10-2015
  Reperi Ledri Vula ëashtu si shumë shqiptarë të tjerë dhe kolegë të tij ka qenë shumë i entuziasmuar natën e mbrëmshme për shkak të lojës e cila u mbajt dje në Elbasan Arena. Megjithatë Ledri nuk ka shkuar për ta parë live ndeshjen për shkak se ai ndodhej në Gjermani. Por edhe pse ndodhej atje, ai ka dalë në qendrën e qytetit Stuttgart ku kanë qenë edhe mijëra shqiptarë të tjerë duke ndjekur ndeshjen para projektorit gjigant të vendosur atje. Bashk me Ledrin kanë qenë edhe Lumi B, Faton Shoshi & Era Istrefi. 146/14626...

 • 08-10-2015
  Ndeshja e madhe ka përfshi edhe një pjesë të madhe të reperëve tanë. Ledri ka qenë njëri ndër ta i cili ka shfrytëzuar rrjete sociale për të treguar përkrahjen e tij ndaj kombëtares. Së bashku me fotografin e vendosur ai ka vënë edhe një mbishkrim në të cilin thotë: “Kuq e Zi, në përkrahje , çdo kohë e çdo herë”...

 • 04-10-2015
  Reperi nga Kosova Ledri Vula edhe një herë ka dëshmuar dashurinë e tij nda fansave. Së fundmi ai i ka bërë një surprizë fanses së tij të flaktë nga Shqipëria. Ledri i ka dhuruar fanses së paralizuar një poster të cilin e ka bërë ekskluzivisht për të, një bluzë, dhe ka dalë për të ngrënë drekë me të, raporton Indeksonline. Surprizën ia ka bërë në emisionin e TV Klan’it, E diela Shqiptare, në bashkëpunim me shoqen e saj të ngushtë. Një falënderim të veçantë Ledrit I bëri edhe prezantuesi I këtij emisioni këngëtari Ardit Gjebrea k...

 • 30-09-2015
  Reperi i njohur për skenën muzikore shqiptare, Ledri Vula, e ka treguar vetën se di të jetë taman një zotëri, shkruan Indeksonline. Ai së fundi ka pozuar për koleksionin e ri të meshkujve të dizajneres, Yllka Brada. Ledri ka vërshuar mediat posa ka publikuar disa nga fotot që ka pak ditë që i ka realizuar, shkruan Indeksonline. Ndërsa, mëngjesin e sotëm, ai ka “goditur” me një foto tjëtër në Instagram, ku shihet duke lexuar gazetën dhe duke pirë duhan. Ai në mbishkrimin e fotos ka shkruar: “Mirëmëngjesi”....

 • 28-09-2015
  Reperi i njohur Ledri Vula së fundmi ka realizuar një fotografi ku shihet i veshur me një kostum mjaft serioz nga linja e re e kreatores së njohur Yllka Brada, e cila është njëkohësisht edhe stilistja e reperit në shumë klipe. Fotoja që Ledri ka realizuar ka qarkulluar mjaft shumë në rrjetet sociale, e të mos flasim më për pëlqimet & komentet, ku vetëm në Instagram ajo ka arritur të marrë më shumë se 18 mijë e 300 like. Vlen të ceket se më kostum Ledri dukej taman si gentle man, duke dal pak nga ai stili i tij prej gangsteri....

 • 26-09-2015
  Gjithmonë është në qendër të vëmendjes dhe di si të prodhojë lajm për mediat rozë. Është ky “don zhuani” i skenës së muzikës shqiptare, reperi Ledri Vula i cili theu zemrat e shumë fansave të tij me lajmin se është në lidhje me vajzën Adela Sollaku, shkruan Indeksonline. Ai mbrëmë ka kënduar në “Morena Club” në qytetin e Vushtrrisë, ku si gjithmonë aty ku ai është nuk kanë munguar as numri i madh i adhurueseve të muzikës së tij. Por Ledri siç duket sikur gjatë verës edhe sezonën e dimrit do ta ketë agjendën e ngarkuar me konc...

 • 25-09-2015
  U përfolën shumë gjithandej. Janë bashkë, s’janë... janë fejuar, etj. etj. Por e vërteta e këtyre përfoljeve për hit-këngëtarin Ledri Vula dhe bukuroshen nga Tirana, Adela Sollaku, sheh dritë sot. Është pikërisht Ledri ai i cili në një bisedë ekskluzive për Indeksonline e pranon për herë të parë zyrtarisht lidhjen me Adelën. “Po, është e vërtetë që jam në lidhje me Adelën. Konsideroj që jeta private duhet të mbetet e tillë, mirëpo për hir të fansave dhe publikut unë them edhe një herë që jam në lidhje me Adelën”, ka thënë Ledri ...

 • 08-09-2015
  Një foto e këngëtarit të hitit “Shumë pis” po qarkullon nëpër rrjete sociale. Reperi Ledri është fotografuar teksa po flinte në aeroplan e nga fotografia duket që ai është tejet i lodhur nga koncertet e tija të cilat nuk kanë të ndalur. E siç duket si pasojë e angazhimeve të shumta atë e ka zënë gjumi me gotë dhe pije në dorë. Ledri ende nuk ka mbaruar me turin e tij për këtë sezon, derisa “Shumë pis” në bashkëpunim me Era Istrefin është duke thyer rekord klikime për këtë verë....

 • 15-08-2015
  Ledri Vula ka treguar aftësitë e tij si reper mbrëmjen e kaluar në një klub nate në qytetin e Mitrovicës, transmeton Indeksonline. Ai teksa po performonte për fansat e tij, vendosi që të bëjë “free style”, gjë të cilën e bëjnë edhe reperët më të njohur botërorë, si EMINEM. Më poshtë mund ta ndiqni Ledrin, të cilit i eci mjaft mirë reptura gjatë minutave të “free style-it”....

 • 11-08-2015
  Ledri Vula & Rea Istrefi kanë performuar mbrëmë në diskotekën "Summer Love" në Klinë, ku edhe mbrëmjen e kanë filluar me hitin e padiskutueshëm "Shumë Pis". Në disa foto të postuara nga fansat dhe nga Ledri & Era në rrjetet sociale, shihen të gjithë të entuziasmuar nga performanca e tyre dhe sigurisht që atmosfera ishte në maksimum. Një nga momentet më kulminante ishte kur dritat e diskotekës u fikën dhe Ledri ka detyrar ndezjen e celularëve ng fansat duke reflektuar kështu dirtë nga ata gjithandej. ...

 • 09-08-2015
  Reperi i njohur Lumi B ka festuar sot ditëlindjen e tij dhe me këtë rast ai ka arritur të marrë mjaft dhurata nga familjarët dhe shoqëria e tij. Njëra nga ato e cila na ka bërë më shumë përshtypje është dhurata e mikut të tij Ledri Vula, i cili ka inçizuar një video ku shihet me shampanjë në duar dhe duke i uruar ditëlindjen mikut të tij....

 • 06-08-2015
  Reperi i njohur Ledir Vula pa dyshim që ka qenë një ndër reperët më "in" sa i përket verës 2015. Fillimisht ai bashk me Lumin & Ermalin u shpallën fitues të edicionit të 12-të të Top Fest, e më pas ai lançoi bashk me Erën super hitin "Shumë Pis". E një pjesë shumë e rëndësishme e verës janë edhe pushimet. Ai së fundmi ndodhet me familjen 7 shoqërin në Ulqin ku janë duke kaluar disa ditë pushimi, për të vazhduar më pas me koncertet e tjera nga fundi i sezonit. 144/144804 Ledri ka postuar sot në Instagram një foto ku ...


Pages:
1
>
>>

» Add An Article »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019