Më mbaj mend (për 1 muaj)


Lek Plepi - Ku Jeni

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ku Jeni".
3. Video është e këngës "Ku Jeni", por nuk këndohet nga Lek Plepi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Lek Plepi - Ku Jeni  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Muzika & Teksti:

Lek Plepi

Komente

Asnjë Koment

08/11/2019

2019-11-08T17:34:41+00:00Kujdes!!
Ku jeni ju o ftyra t'fshehta?
Ku jeni ju o ftyra t'zbehta?
Thug life, yeahh...

(Ref)

Ku jeni, ku jeni
Ku jeni??
Une askund s'po ju shoh
Ju mu a po m'shihni??
Ku jeni, ku jeni
Ku jeni??
Fjalet i keni te medhaja
Por vepra s'paskeni??!!
Ku jeni ju more inat-g
Se per ju po m'pyesin edhe shoket e mi?? (2x)

(1)
Menduat qe e lash,
Por eci avash.
Eci n'hapa t'mi,
Askujt s'dua t'ja di.
Vec Zotit i falem,
Per t'voglen e t'madhen.
Thank you GOD.🙏
Ne shpin teme jam mysafir
Jam rrit rrugeve si jetim.
20 vjet hala rrugetim
E kam ba jeten si ne film.
Shum jam vra, por s'u dorzova,
Nga i pabesi u tradhetova.
Pabesin qe m'bane kurre s'kam me ta fal
M'godite pas shpine une ta baj perball.

(Ref)

Ku jeni, ku jeni
Ku jeni??
Une askund s'po ju shoh
Ju mu a po m'shihni??
Ku jeni, ku jeni
Ku jeni??
Fjalet i keni te medhaja
Por vepra s'paskeni??!!
Ku jeni ju more inat-g
Se per ju po m'pyesin edhe shoket e mi?? (2x)

(2)
Krejt po me thone ku je, pse ike
Jam si zgjedhjet politike.
Kta uje s'japin, por ta thyejn dhe goten
Une me nji sen e kthej epoken.
Nese ke naj hall apo naj disfat,
Vec keshen me ty, kush doren s'ta zgjat.
Behu i zoti i vetes edhe ki durim,
Nese je i drejt, do arrish cdo qellim.
33 vite sot une i kam jete,
Po per 2 dekada i kam provu krejt.
Per interes nuk i mbaj shokt,
Karakterin e kam te forte.
Askujt ne dore kurr nuk i rash,
Por ftyren krejtve jau pash.
Ju kujtohet, e kam than moti,
Ju jepni respekt fake, sepse fake ju ka fal Zoti.

(Ref)

Ku jeni, ku jeni
Ku jeni??
Une askund s'po ju shoh
Ju mu a po m'shihni??
Ku jeni ku jeni
Ku jeni??
Fjalet i keni te medhaja
Por vepra s'paskeni??!!
Ku jeni ju more inat-g
Se per ju po m'pyesin edhe shoket e mi?? (2x)


Më Shumë Këngë Nga Lek Plepi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet