A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 17 Shkurtin

17 Shkurit

17 Shkurti dita jonë,
Qdo shqiptar po e festonë,
Me gëzim e lumturi,
Po festojmë këtë pavarësi.

Qdo ushtarë,
Që për Kosovë dha jetë,
Gjithmonë për ta,
Dheu i lehtë të jetë.

Me lotë në sy,
Festojmë këtë liri,
Pa dallimë pleq a të ri,
Secili në mënyrën e tij.

- poem written by Lendita Qeriqi


- Submitted by Lendita Qeriqi -

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  201


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019