Më mbaj mend (për 1 muaj)


Leonida Marjakaj - Dite Prilli

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dite Prilli".
3. Video është e këngës "Dite Prilli", por nuk këndohet nga Leonida Marjakaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Leonida Marjakaj - Dite Prilli  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Pjesëmarrëse në

Polifest 2009

Komente

Asnjë Koment

01/06/2009

2009-05-31T23:00:00+00:00Pse këndonte zogu atë ditë prilli
Pse lulëzonte lulja tek burimi
Pse shkëlqente dielli më shumë se më pare
Pse sytë s’mi largoje me shikim plot zjarr.

Kujtoj ditën ne kur u takuam
Njëri tjetrit sa shumë I besuam
Kujtoj çastet tona, lumturinë e vërtetë
Më thoshe pandalur, të dua përjetë.

REF:
Thonë se ëndrrat lehtë nuk shuhen
Kur ndizen si zjarr
Thonë se jeton sa vet jeta
Dashuri e parë.

Sot e vetme të pres këtë ditë prilli
Më nuk qelin lulet tek burimi
Kujt ja fale zemrën që s’vjen si më parë
Kujt I thu të dua me shikim plot zjarr

Kujtoj ditën ne kur u takuam
Njëri tjetrit sa shumë I besuam
Kujtoj çastet tona, lumturinë e vërtetë
Më thoshe pandalur, të dua përjetë.

REF:
Thonë se ëndrrat lehtë nuk shuhen
Kur ndizen si zjarr
Thonë se jeton sa vet jeta
Dashuri e parë.


Ky tekst u dërgua nga Gusta
Më Shumë Këngë Nga Leonida Marjakaj:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet